Zalety posiadania kamery motocyklowej

Jeśli chcesz nabyć kamerki motocyklowe, koniecznie sprawdź https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Akcesoria-motocyklowe_Kamery-i-akcesoria_Kamery-motocyklowe-320.html.

Motocykliści, którzy przemierzają dalekie trasy, w wielu przypadkach nie potrafią opisać kolegom nie korzystającym jednośladu, jakimi zdumiewającymi krajobrazami można zachwycać się w czasie jazdy. W tej sytuacji obraz utrwalony kamerą będzie wart więcej niż słowa. Przy tym kamera na motor to też użyteczne akcesorium, którego nabycie powinien przemyśleć każdy użytkownik jednośladu.

Kamery motocyklowe pomaga wskazać sprawcę wypadku

Podobnie jak właściciele aut, posiadacze jednośladów też spostrzegli zalety zapisu całości podróży motorem. W razie dojścia do jakiegokolwiek zdarzenia drogowego – zniszczenia pojazdu z powodu uszkodzonej infrastruktury drogowej, kolizji lub upadku, film zarejestrowany przez kamerę motocyklową może być materiałem dowodowym szczególnie pomocnym dla funkcjonariuszy policji czy ubezpieczyciela. Przypadkowe zdarzenia drogowe trwają ledwie kilka sekund, w których górę biorą trwoga oraz silne emocje, co skutkuje tym, że nieraz osoby w nich uczestniczące nie są w stanie wydobyć z pamięci najważniejszych faktów. Powoduje to później trudność z jednoznacznym określeniem, kto rzeczywiście jest poszkodowanym, a kto sprawcą wypadku. Kamera na motor jest z kolei czujnym obserwatorem, a zarejestrowany przez nią plik nierzadko już rozstrzygał sporne sytuacje przed sądem.

Różne kategorie kamer na motor mają inne zalety

Wiele osób myśli, iż wideorejestrator i kamera sportowa to w sumie to samo. Jednak można wyliczyć znaczące różnice między nimi. Kamerę sportową wyróżnia uniwersalność jej zamocowania – można wyposażyć ją w zaczepy, dzięki którym zakłada się ją bez problemu na kask, kierownicę czy nawet owiewkę. W grupie kamer sportowych znajdziemy urządzenia oferujące zapis filmów w dużej rozdzielczości (także w 4K!), mające stabilizator obrazu oraz obiektywy szerokokątne (również takie z opcją nagrywania sferycznego!), co powoduje, iż są kapitalnym narzędziem do rejestracji atrakcyjnych filmów, którymi można popisać się w internecie lub pokazać znajomym. Natomiast wideorejestratory lepiej sprawdzą się jako narzędzie nagrywające przebieg jazdy pod kątem bezpieczeństwa. Wideorejestratory charakteryzują się większą jasnością obrazu, co sprawia, że lepiej widać nawet najdrobniejsze szczegóły. Poza tym nierzadko uruchamiają się one w chwili włączenia silnika, więc nagrywają podróż od jej pierwszych chwil. Następnym atutem wideorejestratorów jest także to, iż nagrywają obraz “w pętli” i w przypadku zapełnienia karty SD nadpisują zawsze najstarsze dane. W związku z tym w razie upadku nie ma powodu do obaw, iż zdarzenie nie zostało nagrane przez brak pamięci na karcie.

Kontakt z nami:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]