Z jakiego surowca produkuje się worki foliowe?

Dowiedz się więcej o workach spożywczych na https://tinyurl.com/yfeoloax.

Folia z polietylenu to produkt, bez którego życie w XXI w. nie byłoby takie samo. Wytwarza się z niej zarówno worki używane w domach, jak i produkty foliowe używane m.in. w branży spożywczej.

Worki do pojemników E2 – wytrzymałe na niskie temperatury

Polietylen, innymi słowy polimer etenu, stosowany jest szeroko w przemyśle. Worki na śmieci są prawdopodobnie najbardziej rozpowszechnioną jego postacią. Do ich produkcji wykorzystuje się zarówno polimer etenu o małej gęstości (w skrócie LDPE), jak i polimer etenu o wysokiej gęstości (HDPE). HDPE jest mniej przezroczysty, jednakże ma wyższą temperaturę topnienia i wyróżnia się lepszą wytrzymałością mechaniczną. Z folii tego typu wytwarza się między innymi mocne worki na śmieci. Tymczasem LDPE jest przezroczysty, bezwonny i bardziej miękki, a dzięki temu niesłychanie sprężysty. Nie jest tak odporny na wysokie temperatury, jednak w tych niskich utrzymuje swoją sprężystość. Jest to przydatne w sektorze spożywczym, zwłaszcza tam, w których przechowuje i transportuje się artykuły w warunkach chłodniczych. Na potrzeby sektora spożywczego z LDPE produkuje się worki foliowe E2, które pasują do pojemników o kilku pojemnościach. Co istotne, worki z takim przeznaczeniem muszą posiadać atesty dopuszczające je do kontaktu z żywnością.

Inne produkty foliowe z polietylenu

Z polietylenu wyrabia się również dużo innych artykułów dla rozmaitych branż przemysłu. To np. zakrętki, przejrzysta folia pakunkowa, wszelkiego typu opakowania, a nawet wytrzymałe żyłki oraz żagle. Jest to też tworzywo, z którego Global Food Hygiene – krajowy producent odzieży ochronnej – opracował jednorazowe, przezroczyste i antystatyczne peleryny dla branży fryzjerskiej. Peleryny wytwarzane są z folii LDPE w dwóch rozmiarach i w paru barwach, a sprzedawane są w formie poręcznej rolki ze zrywką, którą można umieścić w dozowniku.

Kontakt z nami:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]