toczek jeździecki, kaski jeździeckie, toczek do jazdy konnej

Toczki i kaski jeździeckie – z czego są wykonane?

Jeździectwo jest jedną z tych dziedzin sportu, w których zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, z uwagi znaczną wysokość i prędkość, bywają naprawdę groźne. Na uszkodzenia podatna jest szczególnie głowa dżokeja, która obligatoryjnie winna być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jazdy konnej można kupić 2 rodzaje zabezpieczenia dla głowy – kaski oraz toczki jeździeckie. Które z nich jednak zapewniają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych produktów?

Kask czy toczek do jazdy konnej? Co wybrać?

Pierwszym jeździeckim okryciem głowy była zwyczajna, myśliwska czapka. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest z reguły wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie gwarantuje jednak tak solidnej ochrony jak kask, przez co wskazany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej wypada kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowców i posiada atesty stosownych organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najważniejszą kwestią przy zakupie kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask winien posiadać odpowiednie atesty, jak również umożliwiać regulację swojego rozmiaru bądź być idealnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku warto dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przenoszenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Wybierając kask do jazdy konnej nie należy także iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszym mieście nie dostaniemy odpowiedniego modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Kontakt z nami:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]