oleje do drewna na zewnątrz, środki do impregnacji drewna

Środki do impregnacji drewna – zastosowanie

Środki do ochrony drewna to produkty używane zarówno w przypadku mebli rozmieszczonych na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i dlaczego warto zabezpieczyć nimi drewniane meble?

Zastosowanie środków do impregnacji drewna

Drewno to materiał, który nadaje pomieszczeniu przytulnego charakteru. To surowiec popularnie stosowany do wyrobu elementów wykończeniowych (podłogi, balustrady, okładziny na schody) oraz mebli. Dostępne w sprzedaży środki do ochrony drewna zabezpieczają surowy surowiec przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych – deszczu czy promieniowania UV, dzięki czemu meble utrzymują się w nienagannej kondycji przez długi czas. Doskonałe rezultaty gwarantuje woskowanie i olejowanie drewna, a imponujące efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione metody pozwalają na osiągnięcie interesujących efektów kolorystycznych – na przykład pożądane wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji podłóg drewnianych i mebli

Znajdujące się w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niewielkiej zawartości lotnych związków organicznych. Zabezpiecza się nimi deskę tarasową, meble ogrodowe, huśtawki oraz mnóstwo innych elementów. Tymczasem preparaty stosowane do zabezpieczania i pielęgnacji podłóg nadają im piękny połysk, co zdecydowanie podnosi estetykę desek. Pieczołowicie dobrane składniki zawarte w impregnatach sprawiają, że podłoga jest w wyższym stopniu odporna na eksploatację i zniszczenia. Warto jednak pamiętać, iż drewniane parkiety należy pielęgnować w stosowny sposób – myć przy pomocy preparatów na bazie olejów i wosków.

Kontakt z nami:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]