Środki do dezynfekcji rąk – higiena w domu i pracy

Zamów środki do dezynfekcji

Nawet do pięciu milionów bakterii może znajdować się na jednym cm2 skóry rąk. Gros tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na naszych rękach rozprzestrzeniają się bakterie, wirusy i pasożyty powodujące poważne choroby. Dlatego mycie rąk jest nieodzowne. Za pomocą normalnego mydła jesteśmy w stanie jednak usunąć ze skóry nie więcej niż do 90 procent bakterii. Na co dzień to zadowalający rezultat, jakkolwiek w licznych przypadkach konieczne będzie skorzystanie z dużo efektywniejszych preparatów.

antybakteryjny żel do rąk – zastosowania

Mydło antybakteryjne znajduje zastosowanie w rozmaitych dziedzinach życia. Najpopularniejsze jest w instytucjach służby zdrowia – przychodniach, szpitalach i gabinetach dentystycznych. Poza tym korzystanie z niego jest niezbędne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie pracownicy mają styczność ze skórą pacjentów i żyjącymi na niej drobnoustrojami. Po żel antybakteryjny do rąk koniecznie powinni sięgać również osoby zatrudnione w gastronomii – w szczególności po przyrządzaniu potraw z mięsa (przede wszystkim z drobiu), jajek oraz mleka, bo te artykuły spożywcze w stanie surowym nierzadko zawierają pewne ilości bakterii.

Typy środków do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym środkiem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie wzbogacone o substancje likwidujące komórki drobnoustrojów – najczęściej jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk mają także postać żelu lub płynu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk dostępne są w opakowaniach o różnych objętościach – małych, które mieszczą się w torebce albo kieszeni spodni, lub dużych, zaprojektowanych do wykorzystania w dozownikach wieszanych na ścianie, często posiadających fotokomórkę bądź przystosowanych do uruchamiania łokciem.

Kontakt z nami:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]