Rodzaje i zastosowanie płytek ceglanych

Elewacja domu jest szalenie ważna z co najmniej dwóch powodów. Przede wszystkim – chroni konstrukcję budynku przez deszczem, wiatrem i ekstremalnymi temperaturami. Po drugie zaś w dużej mierze wpływa na to, jak będzie wyglądał dom, nadając mu unikalnego charakteru. A to najlepszy powód, by dobór materiału na elewację odpowiednio przemyśleć i postawić na najlepszą opcję. W szczególności godna uwagi jest elewacja z płytki klinkierowej. Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Cechy klinkierowej płytki elewacyjnej

Płytki elewacyjne klinkierowe lub Okładzina klinkierowa jako materiał elewacyjny cechuje się głównie doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi, podnosząc komfort mieszkania zarówno latem, jak i zimą. Kolejny atut płytki klinkierowej to duża odporność na mróz, wiatr czy promieniowanie słoneczne, dzięki czemu wykonana z niej elewacja wytrzyma dziesięciolecia nawet w ciężkich warunkach. Nie sposób zapomnieć też o tym, że klinkierowe płytki zewnętrzne wspaniale wyglądają, a różnorodność dostępnych w sklepach deseni pozwala dobrać właściwy model do wiekowych i nowoczesnych budynków. To dlatego płytki elewacyjne klinkierowe są często wykorzystywane współcześnie budownictwie.

Rodzaje płytki elewacyjnej klinkierowej

W sprzedaży dostępne są dwa rodzaje okładzin elewacyjnych zewnętrznych – wyrabiane ręcznie oraz maszynowo. Elewacje klinkierowe można poza tym podzielić na te wytwarzane z okładziny i z cegieł. Płytki z cegły wyglądają bardzo klasycznie, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w starych domach lub tych, które są na nich wzorowane. Płytki z okładziny, dzięki minimalistycznemu, prostemu wyglądowi, stosuje się najczęściej w nowoczesnym budownictwie.