Profesjonalne mopy do mycia podłóg – akcesoria i zastosowanie

Mopy profesjonalne znajdziesz na verdeavis.pl/sprzet/sprzet-reczny-do-mycia-podlog.html

Mycie podłogi wydaje się bardzo prostym obowiązkiem – wystarczy odpowiednia ilość płynu, mop i woda. Jednakże sprawa się komplikuje, jeśli idzie o ciężkie do usunięcia, nietypowe zabrudzenia lub dużą powierzchnię. Wtedy należy sięgnąć po specjalistyczne środki czystości oraz mopy profesjonalne. W czym leży ich przewaga nad tradycyjnymi, używanymi na co dzień mopami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, należy sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłóg?

Mopy profesjonalne – po czym poznać te najwydajniejsze?

Na wydajność mopa mają wpływ przede wszystkim 2 czynniki – jego szerokość oraz materiał, z którego go wykonano. Pierwszy atrybut przesądza o tym, jaką powierzchnię można wytrzeć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest wyjątkowo ważna, jeśli mop ma służyć do mycia posadzki o dużym metrażu – przykładowo parkietów na boiskach, sal tanecznych czy hallów. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia, jak również jego trwałość. Należy też pamiętać, iż twardsze włókna lepiej ścierają pobrudzenia niż miękkie.

Poręczny trzonek i wiadro – istotne akcesoria do mopów do mycia podłóg

Mop jednak nie wystarczy, żeby pracownicy ekip sprzątających mogli wydajnie i błyskawicznie myć posadzki. Nieomal jednakowo ważne są też akcesoria pomocnicze. Pośród nich specjalną uwagę należałoby zwrócić na trzonek. Musi on być w miarę lekki, a jego długość – proporcjonalna do wzrostu użytkownika. Tylko w takim przypadku obsługa mopa nie będzie zbyt dużym obciążeniem. W przypadku mopów płaskich ważne jest także jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a odpowiednio dobrane w dużej mierze ułatwia i skraca czas pielęgnacji posadzek. W czasie sprzątanie rozległych powierzchni rekomendujemy używać zestawu wiadro plus mop.

Kontakt z nami:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]