Oczyszczacz powietrza – gwarancja czystego powietrza w domu

Kwestia pyłu zawieszonego w atmosferze trafiła już do świadomości zwykłego Polaka i z rzadka bywa umniejszana. Obywatela naszego kraju są świadomi, iż jakość powietrza, którym codziennie oddychamy, ma znaczący wpływ na nasz stan fizyczny. Póki nie zostaną wdrożone skuteczne rozwiązania, każdy powinien zadbać o swoje zdrowie, przykładowo poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – to już nie nowość w polskich sklepach

Im bardziej zurbanizowany region, tym bardziej prawdopodobna groźba pojawienia się wysokiej kondensacji PM10 i PM2,5, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój licznych schorzeń płuc podatni są w szczególności mieszkańcy większych aglomeracji miejskich i okolic w sąsiedztwie zakładów przemysłowych wydalających do atmosfery obfite ilości pyłów zawieszonych. Cykliczne używanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na spore zmniejszenie negatywnego oddziaływania zanieczyszczeń na zdrowie. Oczyszczacze powietrza wielu uznanych producentów, jak przykładowo GREE, Meaco bądź AirFree, od lat znajdują się w asortymencie wielu sklepów, toteż nie jest to już coś nowego na naszym rynku. Co interesujące, poza wyłapywaniem z atmosfery zanieczyszczeń, nierzadko posiadają one również inne wartościowe funkcje.

Oczyszczacze powietrza odfiltrowują nie tylko pyły i bakterie

Oczyszczacze powietrza sprzedawane są w wielu rozmiarach, w związku z tym bez trudu dobierzemy sprzęt najlepsze do określonej kubatury wnętrza. Są to urządzenia względnie nieduże, więc bez ograniczeń można przesunąć je między pokojami. Poza usuwaniem z powietrza pyłów PM2.5 i PM10, zatrzymują one też grzyby oraz drobnoustroje, które mogą powodować rozmaite reakcje uczuleniowe lub choroby, a także szkodliwy benzen. Dużo oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje oraz nawilża powietrze, co wytwarza we wnętrzu rześką atmosferę, a przy tym zapewnia mocniejszy sen. Niektóre urządzenia mają także czujniki ostrzegające o obecności CO2. Używanie oczyszczacza powietrza rekomenduje się zwłaszcza alergikom.