Nie tylko lampy solne – o produktach z soli kamiennej

Dowiedz się, gdzie zamówić lampę solną, wejdź na https://bit.ly/3f4G4r6.

Drobne dekoracje z kamienia i minerałów od wieków znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z rozlicznych wycieczek po Europie, a czasami nabywamy pod wpływem impulsu, bowiem harmonizują ze stylem, w jakim utrzymane jest pomieszczenie. Rzadko jednak są to przedmioty funkcjonalne – przeważnie to zwyczajne dekoracje. Minerałem, z którego można jednak wykonać obiekty wykorzystywane na co dzień, jest sól kamienna. Tworzy się z niej przede wszystkim lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są jedyne w swoim rodzaju

Lampy solne są ładne i łatwo można je dobrać do aranżacji pomieszczenia, bo kupimy je w 3 kolorach (białym, różowym, szarym) i w kilku ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest niepowtarzalna, jako że nie ma kamieni o jednakowych kształtach oraz wzorze krystalizacji. Nadzwyczaj popularne są lampy solne, których klosze cechują się nieregularną, nie obrobioną powierzchnią. Często zdarza się jednak, że rzemieślnicy parający się produkowaniem owych lamp, nadają im bardziej regularne formy, przykładowo sześcianu lub walca.

Lampy solne a generowanie anionów

Powszechnie sądzi się, że lampy solne mają korzystne oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im głównie właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy generowania ujemnych jonów, równoważących te generowane przez wszędobylska elektronika. Aniony poprawiają jakość powietrza oraz ułatwiają swobodne oddychanie między innymi ludziom borykającym się z alergią czy astma. Blask, jaki emitują te lampy, jest uspokajający i łagodny, zatem zaleca się nabycie ich osobom cierpiącym na bezsenność albo stres, dlatego że dzięki nim można skuteczniej się uspokoić. Ale z soli kamiennej nie tworzy się tylko lamp solnych. Produkuje się z nich także cudowne świeczniki i pojemniczki na drobiazgi, a pokaźne bloki z soli kamiennej stosuje się w aranżacji wnętrz oraz gastronomii.

Kontakt z nami:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]