Nie tylko firanki i zasłony – zdecyduj się na shuttersy na okna!

Więcej informacji o shutters okiennice.

Urządzając dom, z rzadka poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. W większości wypadków wybiera się klasyczne rozwiązanie, czyli firanki i zasłony, które niekiedy łączone są z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno rzadko znane nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrznea więc shuttersy.

Z czego wytwarzane są okiennice ozdobne typu shutters

Głównym atrybutem shuttersów (bądź też po polsku – szatersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tego typu okiennicach ozdobnych ruszają się, wobec tego można łatwo je ułożyć pod dowolnym kątem, w zależności od zachcianek lokatorów. Producenci wytwarzają je z płyt MDF, PCV, jak również z drewna. Shuttersy montuje się przeważnie na oknach, jakkolwiek świetnie sprawdzają się także na drzwiach szafy. Okiennice wewnętrzne shutters to co prawda dodatek na okna, który w europejskim budownictwie wykorzystuje się wciąż sporadycznie, ale większość z nas na pewno rozpoznaje je z ekranu telewizora bądź kina, gdyż tego rodzaju okiennice są często stosowane na obszarach z cieplejszym klimatem, a więc w USA i w krajach śródziemnomorskich.

Zastosowanie wewnętrznych okiennic shutters

Shuttersy to dekoracyjne okiennice które nie tylko rewelacyjnie wyglądają, lecz mają także praktyczne zastosowanie. Z ich sprawą można pasywnie kontrolować wykorzystanie promieni słonecznych: w upalne miesiące powstrzymywać kumulowanie się ciepła w pokojach, a w zimne – utrzymać je przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne świetnie komponują się z różnymi stylami wnętrz i można umieścić je na zdecydowanej większości okien. Wytwarza i instaluje się je na zlecenie, co skutkuje tym, iż są – nie da się ukryć – kosztowniejszym rozwiązaniem niż np. żaluzje. Shuttersy jednakże przydają wnętrzom nadzwyczaj ciekawy wygląd, zatem podnoszą wartość domu. Trzeba także zaakcentować, iż shuttersy są regulowane bez stosowania linek, co rodzice małych dzieci czy posiadacze psotnych zwierząt, które mogłyby wplątać się wiszące sznurki, uznają z pewnością za kolejny atut.

Kontakt z nami:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]