Mocne strony rolet podgumowanych

W najupalniejsze dni roku Twój dom nagrzewa się do uciążliwych temperatur? Odpowiedzią na ten problem jest roleta podgumowana. W upalne lato czy słoneczną wiosnę przed wyjściem z domu zaciągnij okna roletami podgumowanymi i jak wrócisz upajaj się nienagrzanym, wychłodzonym wnętrzem, idealnym do relaksu. Ten typ rolety w 100% nie wpuszcza promieni słonecznych. Jak funkcjonują rolety podgumowane? W jakich pomieszczeniach sprawdzą się najlepiej? Zbadaliśmy to.

Zalety rolety podgumowanej

Największą zaletą rolet podgumowanych jest to, że powodują one całkowite zaciemnienie wnętrza. Gruba guma na rolecie nie przepuszcza promieni słonecznych do pokoju, co powoduje, że wnętrze się nie ogrzewa. Szczególnie latem zachowanie w pokojach optymalnej temperatury jest trudne. Jeśli nie posiadasz klimatyzatora, to wybierz taki rodzaj rolety. Rolety podgumowane zazwyczaj są wykorzystywane we wnętrzach, takich jak łazienka czy kuchnia, ale również w mocno nasłonecznionych pomieszczeniach. Nic nie stoi na przeszkodzie, by były dekoracją Twojego salonu lub sypialni.

Jaką roletę podgumowaną kupić?

Roleta podgumowana zwykle dostępna jest w wariancie produktu sto procent zaciemnienia. Jeżeli chcesz znaleźć przesłonę do nasłonecznionego bądź silnie przeszklonego wnętrza, to ten rodzaj sprawdzi się idealnie. Także pokoje, w których szukasz prywatności lub pełnego zaciemnienia, takie jak salon, sypialna czy gabinet, to znakomite wnętrza dla rolety podgumowanej.
Dobierz kolor rolety do innych elementów wnętrza lub zdecyduj się na barwę w absolutnie kontrastującą z nimi. Roleta może być nowoczesnym lub klasycznym dopełnieniem wnętrza, jakkolwiek wszystko jest zależne od Twojej inwencji i pomysłu na ich wykorzystanie.