Materiały do drukarek 3D – filamenty, żywice fotopolimerowe i inne

Dowiedz się, gdzie zamówić filament do drukarki 3D, wejdź na http://tinyurl.com/y24acttf

CadXpert proponuje wszechstronną ofertę materiałów do druku 3D: żywice fotopolimerowe, tworzywa termoplastyczne i inne. Materiały do druku 3D można rozdzielić na cztery rodzaje:
– PolyJet – utwardzane UV płynne żywice fotopolimerowe,
– SLS – materiał poliamidowy spiekany selektywnie,
– SLA – żywice fotopolimerowe o różnych właściwościach, które utwardza się wiązką laserową,
– FDM – warstwy ciekłych filamentów (tworzyw tearmoplastycznych). Wydzielamy tu 2 podkategorie: FDM do szybkiego tworzenia prototypów z ekonomicznych termoplastów oraz FDM dla przemysłu służące do zaawansowanej produkcji z funkcjonalnych termoplastów.

Filament – nietoksyczny oraz ogólnodostępny materiał do druku 3D

Filament to tworzywo wykorzystywane do druku 3D w technologii FDM. Ten materiał oraz technika druku są używane do testowania funkcjonalnego, a także do seryjnej produkcji oraz ekspresowego prototypowania z łatwych do modelowania termoplastów. Które filamenty są przeważnie stosowane do druku 3D? Przede wszystkim sięga się po materiały inżynieryjne (m.in. te o wysokiej udarności) lub wyróżniające się specjalnymi cechami (przykładowo ognioodpornością) oraz proste w obróbce poliaktydy czyli PLA. Technologia druku FDM dorównuje wydrukom otrzymanym za pośrednictwem innych rozpowszechnionych metod, czyli wtrysku lub termoformowania. Nadrzędne plusy filamentów to proekologiczny sposób ich wytwarzania (czysty i nietoksyczny, dlatego wyprodukowane z jego pomocą prototypy mogą być używane m.in. w biurach), atrakcyjna cena połączona z dobrą jakością wydruku 3D, a także duża dostępność.
W technologii FDM firma CadXpert posiada materiały:
– do szybkiego prototypowania,
– inżynieryjne,
– elastomery.

Inne materiały do drukarek 3D – przeznaczenie żywic fotopolimerowych

Nie licząc filamentów, CadXpert posiada również inne materiały do drukarek 3D. W technologii SLA (innymi słowy w stereolitografii) są to między innymi materiały:
– stomatologiczne,
– inżynieryjne,
– odlewnicze,
– standardowe.
Jakie zastosowanie ma ciekła żywica fotopolimerowa, którą utwardza się laserem? Dość szerokie. Głównie korzystamy z niej w medycynie oraz przemyśle do wydruku 3D prototypów oraz modeli koncepcyjnych, jak również wszelakich elementów, w których potrzebujemy osiągnąć efekt wygładzonej powierzchni.
Z kolei w technologii PolyJet są to m.in. materiały:
– transparentne,
– medyczne,
– imitujące polipropylen.
PolyJet jest uznawana za kompleksową i niezwykle precyzyjną technologię drukowania w 3D. Płynne żywice fotopolimerowe utwardza się warstwa po warstwie za pomocą światła ultrafioletowego. Dzięki swoim właściwościom korzysta się z nich przede wszystkim do sporządzania modeli koncepcyjnych, inżynieryjnych, odwzorowujących wyrób końcowy i anatomicznych. Z tych żywic produkowane są również pojemniki, opakowania i inne produkty codziennego użytku.

Kontakt z nami:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]