Listwa podłogowa – wykończenie paneli i ochrona ścian

Chcesz zamówić listwy drewniane? Sprawdź www.balticwood.pl/oferta/listwy

Wydają się niewiele znaczącym elementem, jednak ich stylistyka ma duży wpływ na wystrój mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to detale pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na schludne przeciągnięcie kabli oraz ochraniają dolne partie ściany przed uszkodzeniem i ubrudzeniem, co jest ważne w szczególności w pomieszczeniach, w których poruszamy się w obuwiu. To z pewnością wystarczający argument, żeby nie lekceważyć ich wyboru i starannie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z PVC lub MDF

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i bardzo dobrze współgra z eleganckimi meblami czy dodatkami – głównie, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z PVC bądź MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym stylu warto montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i te mogą być wykonane zarówno z drewna, jak i innych tworzyw. Nowoczesne listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zwykle w odcieniach beżu, szarości lub bieli, choć dostępne są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również nietypowy kolor, jeśli nabędziemy białą wersję i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Kontakt z nami:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]