Kupujesz opony motocyklowe? Sprawdź, na co zwrócić uwagę!

Jeśli szukasz opon motocyklowych, koniecznie wejdź na https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocykla_Kola-i-opony-motocyklowe_Opony-motocyklowe-299.html.

Niezaprzeczalnie jednym z najistotniejszych modułów każdego motocyklu są opony. To jedyne części, które podczas jazdy bezpośrednio stykają się z podłożem drogi, w związku z tym to one w dużym stopniu wpływają na osiągi, bezpieczeństwo i komfort podróży. To mocne argumenty za tym, aby ich dobór uważnie przemyśleć i nie rozglądać się za oszczędnościami poprzez kupno taniego ogumienia. Na co zatem zwrócić uwagę, żeby mieć pewność, że wybieramy opony najlepszej jakości, a zarazem właściwie dobrane do rodzaju motocykla, typu pokonywanych zwykle tras i naszego stylu jazdy?

Opony motocyklowe – modyfikacja rozmiaru może skończyć się pechowo

Każdy model jednośladu ma określony odpowiadający mu rozmiar kół, którego nie wolno modyfikować. Wprawdzie w przypadku aut modyfikacja rozmiaru nierzadko bywa uzasadniona, to jednak dla kierowców motocykli zazwyczaj groźnie się kończy. Wybierając opony do motocykli trzeba zatem sumiennie stosować się do wytycznych producenta jednośladu, bowiem korzystanie z innego ogumienia może mieć niekorzystny wpływ na stabilność oraz sterowność pojazdu podczas jazdy.

Opony do motocykli – indeks nośności oraz prędkości

Wybierając opony motocyklowe, należy zwrócić uwagę też inne ich cechy, za sprawą których łatwiej będzie nam dopasować je do uprawianego stylu jazdy. Znaczący jest indeks nośnościinformujący o tym, jaki skrajny balast uniesie dane ogumienie. Decydujący jest natomiast indeks prędkości – im jest wyższy, tym większą szybkość uda się osiągnąć na tych oponach.

Diagonalne, a może radialne

Podczas kupna opon motocyklowych wypada zwrócić uwagę też na kształt ich osnowy, a więc na karkas. Pod tym kątem wyróżniamy dwa rodzaje opon – diagonalne i radialne. Diagonalne, ze względu na wytrzymałe ścianki boczne i prostą budowę nadają się głównie do jazdy terenowej. Opony radialne natomiast charakteryzuje promieniste ułożenie osnowy oraz mniejsza deformacja, co powoduje, że są najlepszym wyborem do motocykli sportowych.

Kontakt z nami:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]