Bogaty świat pluszaków

Króliki, koty i sowy – pluszaki to nie tylko misie

Pluszak to dla dziecka bez wątpienia coś więcej niż zwykła zabawka. Nie tylko służy jako towarzysz codziennych przygód, ale w głównej mierze daje mu poczucie bezpieczeństwa, jeśli w obok brak rodziców bądź dziadków.

Pluszowe przytulanki we wczesnym okresie życia dziecka wspierają jego rozwój emocjonalny i społeczny. Za ich sprawą maluchy uczą się uzewnętrzniać uczucia i tego, czym jest potrzeba opieki nad drugą osobą. Kiedy mówimy o przytulankach, pierwszym skojarzeniem jest przeważnie miś. Jednakże wszechświat tych zabawek jest bardzo obszerny i znajdziemy w nim dużo innych pluszowych zwierzątek, które maluchy błyskawicznie pokochają.

Pluszaki – zwierzęta znane maluchom z codziennego życia

W trakcie spacerów z opiekunami maluchy w mgnieniu oka odkrywają, że inne dzieci pojawiają się z pieskami, a nieraz nawet kotami. Również odwiedziny u znajomych posiadających domowych pupili wzbudzają u dziecka zaciekawienie zwierzętami i marzenie posiadania własnego. I choć zwierzątko domowe to wielka odpowiedzialność, może na nią przyszykować dziecko właściwa zabawka.

Psiaki

Pluszowe czworonogi dostępne w sklepie Galerii Bukowski to przytulanki wzorowane na wyglądzie autentycznych ras, m.in. sznaucera. Ich futerko, którego długość dopasowana jest do rasy pieska, jest nadzwyczaj miękkie i delikatne w dotyku. Z taką zabawką maluch może bawić się w wyprowadzanie pluszowego pieska na przechadzkę lub karmienie o odpowiednich godzinach, dzięki czemu stopniowo nauczy się systematyczności i właściwej opieki nad swoim przyszłym, prawdziwym zwierzątkiem.

Kotki

Inne uwielbiane przez maluchy pluszaki wzorowane na udomowionych pupilach to kociaki oraz króliczki, z których te drugie cieszą się niesamowitym powodzeniem, szczególnie wśród dziewczynek. Reprezentatywną cechą niepowtarzalnych pluszowych kotków uszytych przez Galerię Bukowski są ich wibrysy, które w odróżnieniu do większości pluszaków nie są zrobione z plastiku, a z delikatnego sznurka. Tak samo ich uśmiechy oraz nosy są wyszywane nitką. Pluszowe kotki szyte są w dwóch rozmiarach – te większe mają cechy dorosłych zwierząt, a małe – kociąt. Różnicę można zauważyć nie tylko po pyszczkach pluszaków, ale także po ich postawie.

Króliki

Pluszowe króliki to tymczasem seria maskotek, w której nie tylko maluchy, ale nawet nastolatki, odnajdą swojego faworyta. Maluchy szaleją za puszystymi Kanini, z pociągłymi, zwisającymi słuchami oraz sporymi brzuszkami. Z królików tych można utworzyć kompletną rodzinkę, bowiem dostępne są one w 2-ch rozmiarach – 25 oraz 15 centymetrów. Dziewczynki zapewne polubią także małe i duże króliczki z serii Princess, a chłopcy króliczych kompanów z stylową kokardką u szyi. Tymczasem rodzice, którzy wierzą, iż króliki zapewniają szczęście oraz kreatywność, mogą przyczepić do kluczy maleńki mięciutki brelok.

Galeria Bukowski - pluszowe lisy z kolekcji regina
Galeria Bukowski – pluszowe lisy z kolekcji Regina

Puchate egzotyczne zwierzątka

Drugą grupą maskotek są te, przypominające egzotyczne zwierzątka. Dzieci mogą otworzyć w swojej bawialni puchate ZOO, w którym można będzie oglądać np. słonie lub małpki, i tak spędzać godziny bawiąc się z rodzeństwem. Masa kochanych przez dzieci maskotek to także zwierzęta kojarzące się z typowo wiejskim życiem, np. rozbrykane owce, oraz te zamieszkujące lasy, jak lisy czy też sowy. Te ostatnie to znakomity prezent dla siedmiolatków zaczynających naukę. Sowy są wszak uosobieniem szkolnictwa i – obecne na biurku – będą emocjonalnym wsparciem dla najmłodszych uczniów.

Stawiaj na pluszaki bezpieczne i wysokiej jakości

Kupując pluszaki dla dzieci, głównie tych najmłodszych z nich, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na sam ich wygląd, ale również jakość ich produkcji oraz to, czy są bezpieczne. Pluszaki dla dzieci powinny zawsze spełniać wszystkie europejskie normy bezpieczeństwa, ich szwy powinny być trwałe, a materiał, z jakiego są wytworzone, nie może powodować alergii. Rodzic powinien też zweryfikować, czy zabawka nie ma drobnych, plastikowych elementów, które mogłyby odpaść, a następnie zostać zjedzone przez kilkulatka.