Kontenery specjalne – uszczelniane, z plandeką lub podgrzewaną podłogą

Jeśli chcesz nabyć kontenery na odpady, koniecznie wejdź na ekombud.pl

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia powinny charakteryzować się dużą wytrzymałością, jak również spełniać wyśrubowane parametry techniczne. Jakie cechy mają popularne modele pojemników? Kiedy warto zdecydować się na najwyższej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich konstrukcja

Pośród dostępnych na rynku pojemników specjalnego przeznaczenia można wymienić kontenery na odpady odpady wytwarzane przez oczyszczalnie ścieków, odpady przemysłowe, niebezpieczne, sypkie, a także płynne. Kontenery przeznaczone do transportu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Pojemniki tego rodzaju są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są wyposażone w klapę z uszczelnieniem, dzięki czemu transportowane odpady nie wypływają. Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad pokrywą, która zapobiega wylewaniu się płynów w czasie załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady przynależą też pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z rozsuwanymi ścianami i dnem posiadającym uchwyty do asekuracji ładunku.

Kontenery na odpady budowlane i sypkie

Odrębną grupę kontenerów stanowią modele na odpady sypkie, np. trociny i pyły. Dostępne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe oraz zaopatrzone w przenośnik ślimakowy. Kontenery na materiały sypkie mogą także być wyposażone w uszczelnioną klapę. Do grupy modeli specjalnego przeznaczenia należą też kontenery otwarte używane do transportu i przechowywania gruzu oraz odpadów budowlanych.

Kontakt z nami:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]