Kilka pomysłów na wykorzystanie tablic magnetycznych

Tablice szkolne łączymy na ogół z kolorem zielonym i pyłem jaki powstawał, kiedy próbowaliśmy wymazać z niej kredowe napisy. Takie tablice, jakkolwiek w dalszym ciągu są bardzo popularne w polskich szkołach, powoli są zastępowane przez suchościeralne tablice magnetyczne.

Tablice magnetyczne – jakie są ich najważniejsze plusy?

Białe tablice magnetyczne są w dzisiejszych czasach na co dzień używane w biurach, urzędach i korporacjach, czyli wszędzie tam, gdzie na krótkich spotkaniach prowadzone są cykliczne szkolenia albo konsultowane są bieżące tematy i strategie. Zaletą takich tablic jest głównie to, iż do pisania na nich stosuje szybkoschnące markery, które łatwo się ściera za pomocą gąbki albo szmatki do tablic magnetycznych. W trakcie ścierania tusz z markerów nie wytwarza pyłu, dlatego ręce pozostają czyste i na odzieży nie osadza się kreda, jak w przypadku zwykłych tablic szkolnych. Drugim atutem tablic magnetycznych, jak sama nazwa wskazuje, jest możliwość zastosowania magnesów, za pomocą których można przyczepić do jej powierzchni różne lekkie elementy, urozmaicając w ten sposób prezentację. Utrzymanie takiej tablicy w czystości jest bardzo proste. Wystarczy regularnie przetrzeć jej powierzchnię specjalnym płynem, który usuwa pozostałości tuszu oraz tłuszcz. Płyn ma również właściwości konserwujące i nabłyszczające, co pozwoli na utrzymanie tablicy w bardzo dobrym stanie przez wiele lat. Jeśli zamierzamy kupić suchościeralną tablicę magnetyczną do biura, rozsądnie dopasujmy rozmiar do wielkości sali, w której będzie ona zawieszona. Powierzchnia o rozmiarze 90×60 czy 120×90 może okazać się zbyt mała, dlatego warto rozważyć nabycie tablicy w rozmiarze 150×100 lub większym.

Tablica magnetyczna do domu – jak ją zastosować?

Mała tablica magnetyczna za to idealnie sprawdzi się w mieszkaniu. Nie wiesz jak ją wykorzystać? Powieś ją w kuchni, a kiedy spostrzeżesz, iż kończy Ci się jakiś produkt (sól, płatki owsiane czy mąka) zanotuj tę informację na tablicy. Kiedy będziesz wybierać się do supermarketu, łatwiej będzie Ci skompletować listę naprawdę niezbędnych sprawunków. Z kolei w pokoju dziecka tablica magnetyczna przeistacza się w zabawkę, która przenigdy się nie znudzi, nawet nastolatkowi. Dziecko codziennie może wykonywać nowe rysunki, przy czym nie zużyje papieru, a w wykładzinę nie wbiją się strużyny z kredek i ołówków. Cała rodzina może również spędzić weekendowy wieczór na grze w wisielca, kalambury albo składając jak największą ilość wyrazów z wylosowanych liter. Tablica magnetyczna przyda się także rodzicom, którzy pragną pomóc dziecku w opanowaniu liter lub matematyki.