Kapsułki kompatybilne z Nespresso – aromatyczne kawy w wielu smakach

Jeśli potrzebujesz kapsułek do ekspresu Nespresso, koniecznie sprawdź https://cafessima.pl/kapsulki-do-ekspresu/kapsulki-nespresso/

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najdłużej obecnych na rynku. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu powoli pozyskiwały kolejnych sympatyków. Aktualnie jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a urządzenia z tym systemem wytwarza wiele uznanych firm.

Czy są w sprzedaży zamienniki kapsułek Nespresso?

Decydując się na kupno ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do używania kapsułek do kawy od jednego producenta. To bezzasadna obawa. Patent na ten typ kapsułek wygasł 2012 r. więc teraz w sprzedaży dostępnych są dziesiątki rozmaitych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o aromatycznych kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych przez Polaków marek jest włoska Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o umiarkowanej intensywności, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na mieszance robusty i arabiki. Kolejnym słynnym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor głębokich w smaku mieszanek arabiki i robusty o nazwach zaczerpniętych od włoskich miast, czyli Roma, Firenze, Venezia oraz Trieste. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty prażonych orzechów, czekolady czy orzechów laskowych. Inni cenieni włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek Nespresso to m.in. Diemme (kawy Corpo, Anima Del Salvador czy Cuore bez kofeiny) oraz Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Mokaccino, kawy z żeń-szeniem Ginseng Dolce, kawa z cykorii Cicoria, Arabic czy Intense).

kapsułki kompatybilne z Nespresso także od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso wytwarza również polska firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o intensywnym smaku, np. Ristretto, Intensiva czy Classico Italiano, w tym też kawy aromatyzowane – Vanilla, Carmel, Chocolate oraz Hazelnut.

Podstawowe opakowania obecne w większości sklepów mieszczą zwykle 10 szt kawy w kapsułkach. Jednakże dla konsumentów, kupujących kawę hurtowo, niektórzy producenci przygotowali również pudełka zbiorcze po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala jeszcze bardziej obniżyć koszt napoju. W przypadku, kiedy nabywca ma wątpliwości, czy wybrany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim dokona zakupu powinien zwrócić się po dodatkową informację do prowadzącego sklep.

Kontakt z nami:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]