Kapsułki do kawy – idealny napar za każdym razem

Kapsułki do ekspresu zamówisz na cafessima.pl

Duża część z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki ciepłej, smakowitej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy mocnej kawie spotykamy się też z przyjaciółmi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach na świecie. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale nadal pijemy go zazwyczaj w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Ponieważ tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki do ekspresu jednakowo dobra jak w kawiarni

Gdy chcemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich odmian albo fantazyjnie przygotowaną idziemy przeważnie do kawiarni, gdyż niewielu z nas potrafi przygotować rozmaite napoje kawowe. Nie umiemy dobrać właściwej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, zatem nie wiemy jak przekształcić espresso w doskonałe cappuccino, macchiato czy latte. Dlatego modna od dziesięcioleci, a w Naszym kraju tak naprawdę dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki z kawą, którą można przyrządzić w kilka minut w niedużych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki do kawy? Przede wszystkim dlatego, iż mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest idealnie odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu należytej ilości wody, podstawienie kubka albo filiżanki o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkunastu sekund, aż sprzęt wypełni całą robotę za nas.

Kawa w kapsułkach – dobra kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są drogie – nieduże modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 300 zł. Same kapsułki z kawą to również nie jest ogromny koszt. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. cappuccino można przyrządzać w domu za niecałe 1,10 zł. Cena waha się rzecz jasna zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem serwowanym w kawiarni, jest to zwykle ok 20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich ogromną zaletą. Amatorzy kawy jednakże zastanawiają się częstokroć czy kupując ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do kupowania kapsułek z kawą tylko od danego producenta. To bezzasadne obawy. Dzisiaj do większości wziętych systemów, takich jak Nescafe Dolce Gusto, Tchibo Cafissimo czy Nespresso można kupić pasujące kapsułki.

Kontakt z nami:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]