Jakie są różnice pomiędzy rodzajami kontenerów na odpady

Chcesz kupić kontener na odpady? Wejdź na ekombud.pl/kontenery-specjalne/

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów stalowych na odpady. Te najpopularniejsze wykorzystywane są jako kontener na złom lub gruz, jak również przy składowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Jest jednakże sporo rodzajów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one odmienną konstrukcją i dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które materiały można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być dopasowane do rodzaju składowanych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak zdemontowane elementy okien i drzwi, zniszczone płytki parkietowe lub ceramiczne, jak również złom, gruz – zazwyczaj używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych bądź produkujących granulaty z tworzyw sztucznych najlepiej sprawdzają się zaś kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do przechowywania odpadów w formie ciekłej lub półpłynnej idealne są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

W przypadku ładunków o sporych rozmiarach, które nie są odpadami lub wymagają selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po której rozsunięciu (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwe jest ekspresowe rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery produkowane są głównie dla przedsiębiorstw transportowych i magazynów.

Kontakt z nami:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]