Główne atrybuty piłek do piłki ręcznej, nożnej i siatkówki

Jeśli szukasz piłek Hummel, skieruj się tutaj.

Nie ma wielu sportów, które można praktykować bez wymogu zastosowania najróżniejszych akcesoriów. Także w wielu dyscyplinach indywidualnych, jak te ze sfery lekkoatletyki i gimnastyki, trzeba zaopatrzyć się w młot bądź oszczep. Jednakże najbardziej rozpoznawalnym na całym globie akcesorium sportowym, pojawiającym się w setkach sportów (nie tylko zespołowych), są piłki. W tym tekście przedstawiamy cechy 3 piłek sportowych stosowanych w sportach popularnych wśród naszych rodaków.

Popularne piłki do gier drużynowych

1. Piłka do piłki nożnej to niechybnie przedmiot, który wypatrzyć można w pokoju każdego nastolatka, a ostatnimi czasy i niejednej dziewczyny, bowiem o sukcesie zawodowym w tym sporcie częstokroć marzą też panie. Piłka do “nogi” waży na ogół między 410 g a 450 g, a jej obwód powinien oscylować w granicy 0,68-0,70 m. Niegdyś takie piłki produkowano z naturalnej, dziś stosowana do tego jest najczęściej eko skóra. Piłki do piłki nożnej jeszcze kilkadziesiąt lat temu nazywano “biedronką” ze względu na specyficzne czarne łaty, które musiały być czytelne w czarno-białych odbiornikach telewizyjnych. Obecnie piłki do „nogi” występują w fantazyjnych wzorach i kolorach, a wszystkie popularne turnieje futbolowe ma własny oficjalny projekt piłki.
2. Piłka do siatkówki jest ociupinę mniejsza niż ta do „nogi”, ponieważ jej obwód to od 65 do 67 centymetrów. Jest od niej lecz znacznie lżejsza – waży jedynie 260-280 gramów. Wewnątrz znajduje się lateksowy pęcherz, a między nim a powierzchnią ze skóry (też najczęściej uszytą z eko skóry) mieści się wyściółka z nylonu lub bawełny. Piłki do siatkówki produkuje się w wariancie indoor (do siatkówki halowej) oraz beach (do siatkówki plażowej).
3. Piłka do piłki ręcznej jest najmniejsza z omawianych tu piłek, lecz co kluczowe jej wymiary i ciężar zmieniają się zależnie od tego, dla kogo piłka ma być przeznaczona. Inne wymiary mają tym samym piłki do piłki ręcznej dla dorosłych kobiet, inne dla mężczyzn, a sprzęt o najmniejszym obwodzie przeznaczony jest dla najmłodszych dzieci. Dlatego ciężar piłek dla piłkarzy ręcznych to między 260 do nawet 475 gramów, a ich obwód – 46 aż do 60 centymetrów. Dętka tych piłek powinna być niezmiernie mocna, więc zazwyczaj wykonywana jest z lateksu. Zewnętrzna powierzchnia natomiast winna gwarantować odpowiednią przyczepność do dłoni.

Czy uprawiamy sport wyłącznie dla przyjemności, czy też jesteśmy profesjonalnymi zawodnikami, warto wykorzystywać sprzęt wysokiej klasy. Przyniesie to nie tylko wyższy komfort w toku rozgrywki – lepsza piłka po prostu będzie służyć również znacznie dłużej.

Kontakt z nami:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]