Gdzie stosuje się środki dezynfekujące?

Więcej o środkach do dezynfekcji powierzchni

Specjalistyczne środki odkażające pozwalają utrzymać czystość różnorodnych powierzchni. Gdzie są wykorzystywane i w jaki sposób działają? Dlaczego należy się w nie wyposażyć?

Środki do dezynfekcji powierzchni – działanie i ich skład

Dostępne w sprzedaży środki dezynfekujące mają na celu odkażanie oraz mycie powierzchni i narzędzi. Dzięki nim możliwa jest likwidacja chorobotwórczych czynników mogących mieć negatywny wpływ na zdrowie człowieka i przenosić zakażenia krzyżowe. Specjalistyczne preparaty są wzbogacone o składniki eliminujące drobnoustroje oraz bakterie. W skład środków dezynfekujących z reguły wchodzi aldehydy, alkohol, chlor, czterorzędowe związki amonowe, nadtlenek wodoru, poliaminy, kwas nadoctowy, jak również dużo innych komponentów. Do szczególnie często stosowanych preparatów należą żele, chusteczki do dezynfekcji, płyny w sprayu oraz oleje (np. do instrumentów chirurgicznych).

Środki do dezynfekcji – zastosowanie

Środki antyseptyczne wykorzystywane są zawsze tam, gdzie wymagane jest zachowanie sterylnej czystości – laboratoriach, w placówkach medycznych, gastronomicznych czy w kuchniach, na stołówkach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do odkażania urządzeń sanitarnych, toalet, blatów, podłóg, znajdują też zastosowanie przy czyszczeniu blenderów, sztućców, krajalnic, maszynek do mięsa oraz innych przedmiotów czy maszyn. Kluczowe jest dobranie odpowiedniego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt agresywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Należy zachować ostrożność zwłaszcza w przypadku nawierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, pisuarów czy umywalek.

Kontakt z nami:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]