Ekspres do kawy Jura – którą linię wybrać?

Dobranie odpowiedniej kawy nie zapewnia przygotowania najlepszego naparu. Aby zadowolić rodzinę wyjątkowym aromatem kawy, musimy zadbać o właściwą metodę przygotowania, a także sprzęt, który pozwoli na otrzymanie odpowiedniej temperatury wody i ciśnienia. Wiedzą o tym specjaliści marki Jura, którzy od prawie wieku proponują klientom świetne urządzenia, które mogą być użytkowane zarówno przez entuzjastów smacznej kawy, jak i profesjonalnych baristów. Czemu jednak warto wybrać produkty tej firmy? Jakie plusy ma ekspres do kawy Jura? Jak wybrać urządzenie odpowiednie do naszych potrzeb oraz ustrzec się problemów w jego użytkowaniu?

Zawodowy ekspres do kawy Jura

Jura ceniona jest szczególnie ze względu na wytwarzane przez nią ekspresy dla zawodowych baristów. Ci chętnie sięgają po wyroby tej firmy, gdyż okazują się solidne, zaś ich budowa pozwala na otrzymanie różnych typów kaw – także tych, których nie można przygotować bez spienienia mleka. Firma Jura przygotowała dla zawodowych klientów wiele typów ekspresów, które zgrupowane są w parę linii – między innymi GIGA PROFESSIONAL, XS lub W, a wszystkie z nich cechują się innym poborem mocy i opcjami przygotowania napojów.

Ekspres do kawy Jura – świetna kawa w domu

Mimo, że wiele produktów marki adresowanych jest do profesjonalnych baristów, ekspres Jura bez trudu może być również stosowany w domu. Zwłaszcza, iż w jej ofercie czeka na nas sporo urządzeń, które stworzone są właśnie do użytku w domu. Najlepiej zdadzą egzamin urządzenia z serii
C, J czy ENA, gdyż charakteryzują się prostą obsługą oraz wieloma funkcjami umożliwiającymi przygotowanie doskonałej kawy. Dobrze również wspomnieć, że Jura oferuje również sprzęty, które umożliwią przygotowanie bardziej nietypowych rodzajów tego naparu oraz konserwację ekspresów.