Dobierz rolety do każdego okna – rolety na zamówienie

Odmiennie od mieszkańców Skandynawii, Polacy przyzwyczajeni są do przesłaniania okien. Tak chronimy naszą prywatność, ale także pomaga to decydować o ilości promieni słonecznych wpadających do pomieszczeń mieszkalnych. Zazwyczaj do zasłaniania okien korzystamy z zasłon i firanek, ale w ostatnich kilkunastu latach decydujemy się na wyposażenie okien w rolety wewnętrzne.

Jakie rodzaje rolet wewnętrznych dostaniemy w sklepach internetowych?

W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziemy szeroki wybór różnych rodzajów rolet: rzymskich, zaciemniających, okiennych czy ściennych. W wielu z nich kupimy również wszelkie potrzebne dodatki, czyli karnisze metalowe, wsporniki ścienne i sufitowe, rozety oraz kółka z żabkami. W jednym miejscu możemy dobrać cały zestaw konieczny do założenia rolet. A to, które rolety będą nam odpowiadać, będzie zależało od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, żeby robić zakupy z głową. Na przykład, rolety rzymskie ładnie prezentują się na niewielkich oknach, jednak nie poleca się ich osobom cierpiącym na alergię. Na roletach rzymskich łatwo zbierają się drobinki kurzu, gdyż robione są one z tkanin firanowych lub zasłonowych.

Rolety dzień i noc – promienie słoneczne pod Twoją kontrolą

Do kontroli nad dopływem światła do pokoju posłużą rolety dzień i noc. Zdadzą egzamin prawie we wszystkich pomieszczeniach: w pokoju dziecięcym, biurze, salonie, a nawet w łazience. Takie rolety posiadają przemienny splot pasów zaciemniający i transparentnych. Dzięki wielu możliwościom ich ustawienia względem siebie umożliwia regulację ilości promieni słonecznych, które będą przez nie przenikać. Co ważne, regulacja odbywa się bez potrzeby opuszczania i podnoszenia rolet! Z kolei rozpowszechnione rolety zaciemniające pozwalają na całkowite zaciemnienie pomieszczenia, ponieważ zrobione są z materiału, które nie przepuszcza promieni słonecznych. Rolety zaciemniające przydadzą się szczególnie w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na wymiar – o czym pamiętać

Okna nie zawsze muszą mieć standardowe rozmiary i zdarzyć się może, że rolety o wymiarach oferowanych przez producenta nie będą do nich pasować. W takim przypadku pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Pamiętajmy jednak o tym, żeby właściwie obliczyć rozmiar okien, gdyż źle dopasowane rolety nie spełnią swojego zadania i będą wyglądać nieestetycznie. Jeśli więc nie mamy doświadczenia lub nie potrafimy obliczyć wymiarów rolet, wezwijmy na pomoc fachowca.