Dlaczego warto założyć shuttersy w salonie i w sypialni?

Kliknij tutaj jeśli szukasz przykładów odnośnie shuttersów w sypialni.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, tzw. szutersy (shutters), kojarzą się zwykle z aranżacją wnętrz w stylu południowoamerykańskim lub tropikalnym. Tymczasem ten element zabezpieczenia okiennic można wykorzystać także w naszych domach – jest to niezwykle trwałe, a przy tym doskonale wyglądające rozwiązanie, które w wielu przypadkach zda egzamin lepiej niż popularniejsze w tej chwili żaluzje.

Shuttersy w salonie – dekoracja i praktyczne funkcje

Okiennice typu shutters w salonie czy w pokoju gościnnym, mają dwie funkcje – praktyczną i ozdobną. Okiennice wewnętrzne znacznie podnoszą walory estetyczne pokoju. Ich lamele są masywniejsze, co sprawia, iż znakomicie uzupełniają stylistykę większości okien. Walory estetyczne są istotne, bo to w salonie przyjmuje się gości, a także przesiaduje się w nim po kilkanaście godzin w ciągu dnia. Z tego powodu wypada zadbać, żeby to pomieszczenie było nie tylko efektowne, ale jednocześnie wygodne. Opcja ustawienia kąta pochylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości promieni słonecznych docierających do pomieszczenia, co umożliwia m.in. zupełne jego zaciemnienie, gdy pragniemy włączyć serial, bądź jego lekkie ściemnienie, gdy chcemy wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – regulacja ciepła

Możliwość regulacji dostępu promieni słonecznych do wnętrza jest bez wątpienia najważniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednakże również z innego powodu – za ich sprawą da się efektywnie kontrolować temperaturę wnętrza, która ma olbrzymi wpływ na nasz mocny sen. Z pomocą okiennic wewnętrznych w trakcie zimy dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, z kolei w okresie letnim łatwiej jest zachować w niej chłód. Oprócz tego okiennice typu shutters efektywniej chronią przed głośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to również wspaniałe rozwiązanie dla alergików. Gromadzi się na nich mniej kurzu aniżeli w plisach zasłon, a ich konserwacja jest niezwykle łatwa i trwa dosłownie kilka minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy świetnie sprawdzą się też w pokoju dziecka, w łazience czy w kuchni.

Kontakt z nami:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]