Czym charakteryzuje się antena DVB T?

Jeśli potrzebujesz anteny naziemnej, koniecznie odwiedź tę stronę.

W zdecydowanej większości domów znaleźć można odbiornik telewizyjny. Większość z nas nie umie wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. By jednak odbiornik nie okazał się niepotrzebnym gadżetem, należy zaopatrzyć się także w dobrej jakości antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana również anteną DVB-T, która doskonale przydaje się w przeróżnych sytuacjach.

Antena telewizyjna – na jaki rodzaj warto się decydować?

Wybór anten telewizyjnych jest dzisiaj naprawdę szeroki. W sklepach dostępne są anteny DIGIT i ASR – DVB-T, pokojowe i siatkowe anteny DVB-T , jak również anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych indywidualnych. Dostępne dzisiaj w sprzedaży anteny DVB-T charakteryzują się głównie prostotą montażu. Spokojnie upora się z nim każdy, kto przynajmniej parę razy miał w rękach przyrządy potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które obecnie oferują nam producenci, cechują się też wysoką wytrzymałością na działanie zmiennych uwarunkowań pogodowych. W związku z tym umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych najwyższej jakości przez naprawdę długi czas.

Antena naziemna – co należy uwzględnić przy jej wyborze?

Wielka oferta anten tego rodzaju sprawiła, że należy bardzo przyłożyć się do wyboru urządzenia, które zamierzamy zamontować. Trzeba wiedzieć, że pod uwagę powinno się brać wiele czynników, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat ulokowania nadajników bez żadnego problemu znajdziemy w Internecie. Liczy się również moc pracy nadajnika, a także jego nakierowanie. Pod uwagę brać należy w każdym przypadku ukształtowanie obszaru, który dzieli nadajnik od punktu , w którym znajduje się antena naziemna. Duże znaczenie ma także to, czy zamieszkujemy w mieście czy teżna terenie otwartym.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]