Co zamiast żaluzji? O shuttersach w salonie i sypialni

Zajrzyj tutaj jeśli szukasz inspiracji odnośnie shuttersów w sypialni.

Szatersy (shutters), a więc dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się przeważnie z domami zaprojektowanymi w stylu południowoamerykańskim czy afrykańskim. Ale ten element osłony okna można użyć też w naszych domach – jest to bardzo wytrzymałe, a jednocześnie świetnie prezentujące się rozwiązanie, które w wielu sytuacjach zda egzamin lepiej niż popularniejsze aktualnie rolety.

Shuttersy w salonie – kontrola ilości promieni słonecznych przenikających do wnętrza

Shuttersy w salonie bądź w pokoju dziennym, mają dwie funkcje – ozdobną i praktyczną. Shuttersy dostrzegalnie zwiększają walory estetyczne pomieszczenia. Ich lamele są grubsze, co powoduje, że wspaniale poprawiają wygląd większości okien. Kwestia estetyczna jest ważna, gdyż to w salonie przyjmuje się gości, a także przebywa się w nim po kilkanaście godzin w trakcie dnia. Dlatego też wypada zadbać, aby to pomieszczenie było nie tylko atrakcyjne, ale również przytulne. Opcja ustawienia stopnia pochylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości światła wpadającego do salonu, co umożliwia m.in. pełne jego zaciemnienie, kiedy mamy ochotę obejrzeć coś w telewizji, lub jego delikatne ściemnienie, gdy staramy się stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – niezmiernie łatwa pielęgnacja

Możliwość regulacji dostępu promieni słonecznych do wnętrza jest bez wątpienia najistotniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednak też z innej przyczyny – za ich sprawą można efektywnie korygować temperaturę wnętrza, która ma wszak ogromny wpływ na nasz zdrowy sen. Z pomocą okiennic shuttersów zimą o wiele dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, z kolei latem łatwiej jest zachować w niej chłód. Do tego okiennice typu shutters tworzą mocną zaporę chroniącą przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to też znakomite rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach zbiera się mniej drobinek kurzu niż w fałdach firan, a ich konserwacja jest nadzwyczaj łatwa i trwa zaledwie parę minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy świetnie sprawdzą się również w kuchni, w łazience czy w pokoju dziecka.

Kontakt z nami:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]