Chcesz usunąć graffiti? Użyj środków do czyszczenia elewacji

Więcej informacji o środku do usuwania farby olejnej

W ostatnim czasie problem pojawiania się malunków na elewacjach budynków i murach bardzo przybrał na sile. Najczęściej mają one formę napisów namalowanych sprayem. Ich wartość artystyczna jest żadna, na dodatek często napisy te zawierają treści rasistowskie lub wulgarne. Nie dziwi zatem, że właściciele lub zarządcy budynków czynią wszystko, by pozbyć się ich z elewacji. W tym celu najczęściej decydują się na ponowne pomalowanie ściany – to jednak jest całkiem kosztowne i pochłania sporo czasu. Alternatywą dla przemalowania jest wykorzystanie środka do usuwania farby.

Jak działa środek do czyszczenia elewacji?

Działanie takich środków bazuje na aktywnych czynnikach rozpuszczających komponenty popularnych farb – w szczególności rozmaitego typu żywice. Ich odpowiednia kompozycja sprawia, że środki tego typu pozwalają na mycie nawet mocno porowatych elewacji. Dobre środki do usuwania farb nie zawierają rozpuszczalników (m.in. toluenu), które są niebezpieczne dla środowiska oraz ludzi. Użycie środka do usuwania farby olejnej polega na nałożeniu go na elewację obiektu – w tym celu należy użyć szerokiego pędzla lub wałka. Po około godzinie środek należy wypłukać wodą albo zmyć myjką ciśnieniową.

Dla kogo środki do czyszczenia elewacji?

Środki do czyszczenia elewacji powinny znajdować się pod ręką wszelkich ekip sprzątających, które obsługują wspólnoty mieszkaniowe, ponieważ to przede wszystkim elewacje nieogrodzonych bloków są narażone na akty wandalizmu. Mały pojemnik środka przyda się również posiadaczom firm, domów jednorodzinnych czy sklepów. Nabycie środka do usuwania farby olejnej to w porównaniu z koniecznością przemalowania ścian po raz kolejny znaczna oszczędność – zarówno jeśli chodzi o czas niezbędny do zrealizowania tej pracy, jak i koszty kupna farby.

Kontakt z nami:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]