Bursztyn

Więcej informacji o biżuterii z bursztynem.

Biżuteria z bursztynem ciągle jest modna – zarówno wśród młodych ludzi, jak i nieco bardziej dojrzałych osób. Jej popularność nie powinna bądź co bądź zaskakiwać – jantar jest przecież jednym z najpiękniejszych materiałów, a łatwość jego preparacji sprawia, że wykonane z niego ozdoby mogą dostosować się do wszystkich trendów. Aby zachować jej wygląd, musimy o jantar odpowiednio się zatroszczyć. O co chodzi? Przeczytajcie opracowany przez nas poradnik.

Jak przechowywać biżuterię z bursztynem?

Złoto północy to bardzo wrażliwy materiał – z uwagi na to biżuteria z bursztynem bezwzględnie musi być przechowywana w odpowiednich warunkach. Każdy naszyjnik musimy owinąć jedwabną szmatką, a następnie dokładnie zapakować w plastikowy worek i włożyć do drewnianego pudełka. Warto też pamiętać, by w jednej paczce nie przechowywać dwóch wisiorków – mogą się przecież wzajemnie uszkodzić.

Pielęgnacja biżuterii z bursztynem

Jantar nie znosi mocnych środków czyszczących. Lepiej zatem postąpimy, wykorzystując do jego czyszczenia delikatniejsze specyfiki – między innymi mleczko migdałowe lub kosmetyki dla dzieci. Biżuteria z bursztynem musi być pielęgnowana miękką ścierką, nieznacznie zwilżoną wodą – pod żadnym pozorem nie możemy użyć jej za wiele.

Jak odnowić biżuterię z bursztynem?

Odkopałeś na strychu wiekową biżuterię z bursztynem? Zapewne stale robi ogromne wrażenie, ale czas zostawił na niej swój ślad. Jak ją odnowić? Próbując uczynić to sam, możesz jedynie pogorszyć sytuację – najlepiej więc zrobisz, powierzając ją jubilerowi.

Kontakt z nami:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]