Blachy dachowe – zastosowanie w budownictwie

Jeśli szukasz blachy na dach, koniecznie sprawdź https://regamet.pl/blachodachowka/

Blachodachówki to obecnie jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Bez wątpienia znaczne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele atutów, czyniących z nich wspaniały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza zabytkowych. Blachodachówka to też bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w licznych sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (wielo- i jednorodzinnych), a także gospodarczych i komercyjnych. Warto zatem poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, żeby ułożone z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co najważniejsze, naprawdę trwałe.

Blachodachówki – cechy i atuty

Blacha dachowa produkowana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która następnie zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką wytrzymałość. Istotne jest dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest całkiem lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego materiału oraz jego nieznaczna ilość – oraz cechuje się wieloma walorami. Wśród nich najważniejsza okazuje się z pewnością wysoka odporność na wilgoć i związana z nią mała podatność na rdzewnienie. Nowoczesne blachodachówki odróżnia też duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, jak również wgniecenia będące rezultatem opadów gradu czy obiektów spadających na dach. Adekwatnie dobrane warstwy lakiernicze są również odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, że zachowują one swoją estetykę nawet po latach od montażu. By jednak cieszyć się tymi zaletami, blachę na dach rekomenduje się kupić w sprawdzonych punktach – najlepiej wprost od producenta.

Nowoczesne blachodachówki – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blacha dachowa, z powodu niskiej wagi, znajduje szerokie zastosowanie przy renowacjach starych budynków o niskiej lub nadwątlonej wytrzymałości struktury. Równie dobrze sprawdza się także w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i stosunkowo tania – oraz przy wznoszeniu i naprawach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin też w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do wykorzystywania na dachach o dużym nachyleniu.

Kontakt z nami:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08