Bielizna z koronki czy z bawełny – która lepsza?

Bielizna koronkowa oraz bawełniana mogą się świetnie uzupełniać. Koronkowa bielizna wykonana z prześwitującej, delikatnej tkaniny może być noszona zarówno na co dzień, jak i do wieczorowych stylizacji. Odpowiednio dobrana i skompletowana może być również wyjątkowo zmysłowym strojem nocnym.

Czym różni się bielizna koronkowa od bawełnianej?

Najpopularniejszymi materiałami wykorzystywanymi podczas produkcji bielizny są koronka oraz bawełna. Oba pozwalają na wykonanie zmysłowej, a zarazem wygodnej bielizny. Ze względu na właściwości tych materiałów, powstałe biustonosze oraz majtki mogą różnić pod względem elastyczności. Elegancka bielizna wykonana z koronki odrobinę mniej dopasowuje się do kształtu ciała. Natomiast ta wykonana z bawełny jest delikatna i odpowiednia dla wrażliwej skóry. W wielu przypadkach modele koronkowe mają inny krój niż te bawełniane, co również uzasadnione jest właściwościami materiału.

Jakie są wady i zalety bielizny z koronki i bawełny?

Podstawową zaletą bielizny wykonanej z bawełny jest wygoda. Dzięki elastyczności tkanina ta dopasowuje się do kształtu ciała, jest przewiewna i komfortowa. Nosząc ją, można całkowicie zapomnieć o jej istnieniu. Sprawdzi się dzięki temu szczególnie dla osób o wrażliwej skórze. Jest świetnym wyborem podczas miesiączki, karmienia piersią lub ciąży. Wtedy ciało jest wyjątkowo delikatne, a bawełniana bielizna zapewnia odpowiednią wygodę. Tego rodzaju bielizna sprawdzi się również dla kobiet noszących ją również podczas snu. Należy jednak pamiętać, że miękki materiał nie wymodeluje kształtu piersi lub pośladków. Jeśli istotne jest uniesienie i optyczne powiększenie biustu lub delikatne spłaszczenie brzucha, lepiej sprawdzi się bielizna z mniej elastycznej koronki. Jest ona wyjątkowo efektowna i kobieca. Luksusowa bielizna koronkowa wpływa pozytywnie na pewność noszącej ją kobiety oraz pasuje do wielu stylizacji.

Kiedy nosić koronkową bieliznę, a kiedy bawełnianą?

Zarówno bawełniana, jak i koronkowa bielizna może być noszona na co dzień. Ważne jest przede wszystkim, aby była odpowiednio dobrana. Zarówno do ubrania, jak i przede wszystkim do rozmiaru i kształtu ciała. Dzięki temu będzie wygodna, niewidoczna spod ubrania i zmysłowa. Bawełniana bielizna świetnie sprawdzi się podczas snu oraz w sytuacjach, gdy wygoda i komfort staja się priorytetem. Może dotyczyć to zarówno okresy ciążowego, jak i spokojnego dnia w dresie. Tego rodzaju bielizna jest odpowiednia również podczas uprawiania sportu. Koronkowa bielizna z pewnością sprawdzi się na wyjątkowe okazje.

 

[artykuł partnerski]