Bagażniki bazowe – montaż na relingi lub bezpośrednio na dachu auta

Jeśli chcesz zamówić bagażnik na relingi, skieruj się tu

Podróż samochodem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszelkie konieczne w trakcie wypoczynku akcesoria. Przeważnie nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku nawet niewielkiej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne gabaryty niektórych przedmiotów. Tu warto wymienić głównie rowery czy narty, których schowanie w bagażniku przeciętnego samochodu jest niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu mogą być uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe dostosowane do przewożenia wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – pewny montaż boxu dachowego

Ładowność samochodu znacznie zwiększa użycie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko zapewnia przewożonym sprzętom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym i wilgocią, ale też nie zmniejsza znacząco osiągów pojazdu, gdyż ma aerodynamiczny kształt. Do jego montażu konieczne są specjalne poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeżeli nasze auto nie jest wyposażone w nie fabrycznie, możemy je założyć później. Pamiętajmy jednakże, aby dobór modelu właściwego do budowy naszego auta oraz montaż poprzeczek powierzyć fachowcom. Po założeniu ich na własną rękę umocowanie bagażnika może być nietrwałe.

Uchwyty samochodowe – bezpieczny transport rowerów

Poza poprzeczkami do zakładania boksu dachowego, możemy również zakupić specjalne uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy samochodem SUPy, rowery czy deski snowboardowe. Uchwyty tego typu są przeważnie dedykowane do przewozu konkretnego sprzętu – gwarantują tym samym najwyższy poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno w tylnej części samochodu – na haku holowniczym lub klapie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest rekomendowane ze względu na to, iż rowerom nie zagraża wtedy kolizja z nisko wiszącymi gałęziami, tablicami i wiaduktami.

Kontakt z nami:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]