aparat do masażu limfatycznego, carepump

Aparat do drenażu limfatycznego w domu? Teraz to możliwe!

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego zadaniem jest poprawa cyrkulacji limfy w organizmie. Drenaż manualny opracował duński fizjoterapeuta w latach 30-tych XX w. – to najrozmaitsze chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy obrotowe oraz czerpiące, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta przystosowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak również punktu masażu.

Sprzęt do masażu uciskowego – pobudzenie krążenia limfy

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej używane są urządzenia do presoterapii symulujące masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów dzielących się na komory, które wsuwa się na obrzękłe kończyny dolne lub górne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne komory urządzenie uciska kończynę, pobudzając w ten sposób cyrkulację limfy. Istnieje dużo powodów do wypróbowania drenażu limfatycznego. To między innymi zwyrodnienia stawów, obrzęki oraz zastoje limfatyczne, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy lub mastektomii). Wykorzystuje się go dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – jako pomoc w zwalczaniu “skórki pomarańczowej” bądź wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia stała się także nadzwyczaj popularna wśród zawodowych sportowców, głównie jako element regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Kompaktowe aparaty do masażu limfatycznego w domu

Sporo opcji zastosowania urządzeń do drenażu limfatycznego przysłużyło się mocno do ulepszenia tego sprzętu. W dzisiejszych czasach osoby na co dzień korzystające z tej formy terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, dzięki przenośnym aparatom Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Urządzenia do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry podobne do sprzętu stosowanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w rękawach – im więcej przedziałów, tym efektywniejszy jest drenaż. Urządzenia CarePump nie zabierają wiele miejsca oraz są stosunkowo lekkie, w związku z tym bez trudu można wziąć je w podróż, np. na turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego musi być uprzednio skonsultowane z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym samemu, gdyż występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to np. niewydolność serca czy stany zapalne, które należy wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]