Zbiorniki stalowe – w jakich branżach są niezastąpione?

Jednym z najstabilniejszych chemicznie materiałów jest stal nierdzewna. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie rdzewieje i zachowuje swoje parametry nawet w krańcowych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który przy kontakcie z powietrzem wydziela się ze stopu i tworzy na powierzchni niedostrzegalną powłokę. Chroni ona stal przed szkodliwym wpływem licznych substancji chemicznych, jak również polepsza jej odporność na niekorzystne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są stosowane w wielu sferach przemysłu.

Zbiorniki nierdzewne dla przemysłu kosmetycznym

Z uwagi na fakt, iż stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z substancjami wykorzystywanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są szeroko stosowane w tym przemyśle. Używa się ich zarówno do składowania dużych ilości ukończonych już środków, jak i w procesie produkcyjnym. Wspomniane wcześniej właściwości sprawiają, iż zbiorniki nierdzewne są także świetnym rozwiązaniem dla branży chemicznej oraz zakładów wytwarzających i przetwarzających materiały opałowe.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej w sektorze spożywczym

Zbiornik nierdzewny jest często stosowany w rozlicznych firmach z szeroko rozumianej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa lub placówkach gastronomicznych. W gorzelniach, browarach czy piekarniach nierzadko spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wyprodukowane z tego stopu. Usługi firm zajmujących się produkcją zbiorników ze stali nierdzewnej cieszą się powodzeniem w branży spożywczej w głównej mierze dlatego, że na takich pojemnikach nie zbiera się nalot, który mógłby sprzyjać skażeniu ich zawartości drobnoustrojami bądź dzikimi drożdżami.