Zakres działania chirurga stomatologa

Nie każde choroby jamy ustnej jesteśmy w stanie zlikwidować zwykłymi sposobami. Kiedy są one nieskuteczne, jedynym wyjściem jest zazwyczaj któraś z metod chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego należy wybrać się na przykład w razie znacznych ubytków uzębienia, uszkodzeń dziąseł, konieczności umieszczenia implantów lub koron i chorób tkanek miękkich – na przykład różnego typu narośli lub guzów. Jakie techniki są zatem stosowane w czasie leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego specjalisty wybrać się, aby leczenie było były komfortowe i nie spotkały nas przykre niespodzianki?

Zabiegi przeprowadzane przez chirurga stomatologa

Z pewnością najczęściej wykonywanym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem są ekstrakcje zębów – również tych znacznie zniszczonych, wymagających nacięcia tkanek i dłutowania. W razie sporych uszkodzeń czy chorych po wypadkach potrzebne jest czasem odbudowanie kości – to również wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się również leczeniem różnych zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład nadmienionych wcześniej nowotworów lub narośli – a także odtwarzaniem chorych tkanek.

Jak wybrać chirurga stomatologa?

Jak łatwo się domyślić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być przyczyną sporych trudności. Warto więc napisać parę zdań o tym, czym charakteryzuje się dobry chirurg stomatolog i jakimi czynnikami sugerować się przy poszukiwaniach lekarza. Najważniejsze jest na pewno to, by wykorzystywał on wyłącznie nowoczesne akcesoria oraz, co najistotniejsze, leki znieczulające. Sporą wagę ma też nastrój w poradni i podejście stomatologa do chorych – sporo mówią nam o nim opinie wcześniejszych pacjentów, które wyszukamy między innymi w sieci bądź wśród przyjaciół.