Uszczelnianie okien drewnianych – zadbaj o komfort domowników

Szczegółowe wiadomości na temat nieszczelnych okien plastikowych. Przekonaj się!

Na samopoczucie lokatorów ma duży wpływ stan techniczny okien. Okna ochraniają mieszkanie przed wilgocią i zimnem, ale również separują je od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone lub nieprawidłowo wyregulowane okna nie zapewniają stosownych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale też, ze względu na spore straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze argumenty ku temu, żeby zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Co należy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, przegląd stanu technicznego okien powinno się przeprowadzić co najmniej raz na rok. Nie warto tego zaniedbywać, ponieważ po tym czasie potencjalne mankamenty mogą być już na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej siły należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, tym samym, ubytki ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych surowców, polega najczęściej na ich wyregulowaniu (najczęściej służy do tego śruba umieszczona na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z wilgocią, wiatrem, jak również wysokimi i niskimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i specjalistycznych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej uczynimy zlecając to profesjonalnej firmie oferującej uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają aktualnie nie tylko w Warszawie oraz innych dużych aglomeracjach, ale także i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]