Transport po Europie – busy do Holandii

Polacy stanowią obecnie jedną z największych mniejszości w Holandii. Jeśli wierzyć statystykom, w Niderlandach mieszka już ponad ćwierć miliona naszych rodaków. Tak duża liczba holenderskiej Polonii sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na usługi transportowe do tego kraju. Wszyscy planujący wyjazd do państwa znanego z wiatraków i kanałów mają do dyspozycji wiele opcji. Jak więc można dojechać z Polski do Holandii? Który ze sposobów będzie najwygodniejszy – podróż autokarem czy samolotem? A może bus do Holandii?

Czym dojechać do Holandii?

Metod na to, aby udać się w podróż do Holandii jest wiele. Najszybszy z nich to oczywiście samolot. Loty do Niderlandów dostępne są na co dzień z wielu dużych i małych portów – między innymi z Wrocławia, Warszawy, Katowic, Lublina, Modlina oraz Gdańska. O wiele dłuższa jest lista miast, z jakich wyjeżdżają autokary rejsowe do Holandii. Te opcje mają jednakże pewne minusy. Najistotniejszy z nich to fakt, że połączenia kończą się wyłącznie w wskazanych przez przewoźnika miejscach. Do docelowej destynacji musimy zaś dotrzeć na własną rękę.

Bus Holandia-Polska w formule door-to-door

Aby ustrzec się takich komplikacji, warto postawić na transfer busem. Takie rozwiązanie ma mnóstwo plusów. Busy do Holandii często kursują w opcji door-to-door, co oznacza, że prowadzący bus odbiera pasażera ze umówionego miejsca i dowozi go tam, gdzie ten wskaże. Nie bez znaczenia jest też to, że busy z Holandii do Polski są bogato wyposażone i gwarantują wysoki komfort podróży. Pasażerowie do dyspozycji mają m.in. bezprzewodowy internet, ogrzewanie postojowe, odtwarzacze filmów, klimatyzację, a także mnóstwo miejsca na nogi i wygodne fotele.