Szkolenie z ochrony danych osobowych – kto powinien przejść?

Pierwszym oficjalnym aktem w naszym kraju, jaki dotykał kwestii danych osobowych była Ustawa o Ochronie Danych Osobowych, która zaczęła obowiązywać w 1997. Także obecnie definiuje ona ten termin oraz omawia, jak powinniśmy ich używać. Według aktu dane osobowe to każde informacje, jakie pozwalają na zidentyfikowanie konkretnego człowieka bez skomplikowanych działań. Do danych osobowych zakwalifikować można więc miejsce zamieszkania, imię i nazwisko oraz datę urodzenia, lecz też tak zwane dane wrażliwe – między innymi informacje o ewentualnych wyrokach, religii czy stanie zdrowia. O ich bezpieczeństwo należy zadbać tym bardziej, iż dzięki nowym technologiom ich pozyskanie i wykorzystanie jest naprawdę proste.

Dla kogo jest kurs z ochrony danych osobowych?

Dane osobowe pozyskują każdego typu firmy. Niektóre obracają jedynie danymi swoich pracowników, pozostałe natomiast uzyskują dostęp również do danych kontrahentów. We wszystkich przypadkach specjaliści, którzy mają do nich dostęp muszą przejść specjalne kursy z ochrony danych osobowych, dzięki którym dowiedzą się, w jaki sposób zagwarantować im ochronę. Jest to naprawdę istotne, bowiem po zauważeniu błędów Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych ma prawo zasądzić poważne kary – nie tylko finansowe, ale w skrajnych przypadkach również więzienia.

Szkolenie z ochrony danych osobowych – na czym polega

Szkolenie z ochrony danych osobowych jest adresowane do wszystkich specjalistów zarządzających tego typu danymi – będą to m. in. specjaliści z kadr, składnic akt bądź do spraw rekrutacji. W jego cenę wliczone są także materiały dydaktyczne, za pomocą których uczestnicy łatwiej przysposobią wiadomości. Po ukończeniu szkolenia, podczas którego dowiedzą się, jak zapewnić bezpieczeństwo informacji, uczestnicy otrzymują właściwe certyfikaty. Warsztaty z ochrony danych osobowych nie pochłaniają dużo czasu i zazwyczaj kończą się w tym samym dniu.