Sesje coachingowe – rozwój osobisty i zawodowy

Jeżeli interesuje Cię pełna oferta coachingu Kraków, wejdź na janklusak.pl/oferta/coaching/.

Kompletne wykorzystanie swojego potencjału może nie być łatwe. Czasem po prostu brak nam motywacji, innym razem źródłem trudności są przeszkody psychologiczne. Niezależnie od przyczyny, takie przeciwności bywają bardzo uciążliwe i niejednokrotnie hamują rozwój osobisty bądź zawodowy. Co więcej, zwalczenie ich samodzielne jest wyjątkowo trudne, a nierzadko wręcz niewykonalne. Z tej przyczyny warto skorzystać z doświadczenia specjalistów. Tym bardziej, iż metody stosowane dzisiaj przez coachów w szeregu kazusów są niezmiernie efektywnym narzędziem w przezwyciężaniu ograniczeń blokujących ścieżkę do zdobycia zaplanowanych celów.

Profesjonalny coaching. Na czym to polega?

Współpraca z coachem rozpoczyna się od wzajemnego poznania się obu stron. Na wstępie ważne jest z całą pewnością ukształtowanie dwustronnej ufności i szczególnego rodzaju relacji, które są potrzebne do tego, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty. W toku początkowych rozmów – które mogą być prowadzone przez telefon albo za pomocą popularnych komunikatorów – coach pozna też kwalifikacje, ambicje i charakter swojego klienta oraz ustali z nim program działania. W trakcie współpracy z reguły przeprowadza się kilka sesji coachingowych (w 2-tygodniowych odstępach), trwających 1,5 godziny. Zamykająca sesja jest z kolei sposobnością do ocenienia działań i wypróbowania, jak klient upora się z danymi trudnościami w pojedynkę. To, które problemy będą rozpracowywane w ciągu sesji coachingowych jest zależne od priorytetów osoby zwracającej się o pomoc – może to być podwyższenie szeroko rozumianej satysfakcji z życia bądź zwiększenie jego efektywności.

Czy warto rozważyć skorzystanie z coachingu?

Na profesjonalny coaching warto zdecydować się w różnych przypadkach. Jedną z głównych pobudek uzasadniających skorzystanie z pomocy coacha, jest pragnienie pełnego wykorzystania własnego potencjału w celu poszerzenia kwalifikacji zawodowych bądź personalnych. Coach psycholog potrafi również w zauważalny sposób wspomóc nas w podniesieniu komfortu życia, zwiększając poziom zadowolenia oraz ucząc, w jaki sposób redukować obawy.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]