Regały mobilne – rozwiązania dla chłodni i mroźni

Mnóstwo składów ma powierzchnię niewystarczającą do tego, by zmieściły się w nich wszystkie magazynowane przez firmę materiały. Kwestia ta okazuje się wyjątkowo dotkliwa w chłodniach oraz mroźniach, które niełatwo jest powiększyć, a każdy kolejny metr sześcienny powoduje podniesienie kosztów ich eksploatacji. W pospolitych magazynach, jak i tam, gdzie niezbędne jest utrzymanie niskich temperatur, przydatne będą regały mobilne. Na czym polega to rozwiązanie?

Regały jezdne – charakterystyka

Magazynowe regały przesuwne odróżniają się od zwykłych tym, że instalowane są na specjalnych szynach znajdujących na suficie oraz podłodze hali. Dzięki temu można zmieniać ich lokalizację i zsuwać ze sobą kilka regałów. W każdym momencie można też uzyskać dostęp do dowolnej palety na terenie hali – wymaga to tylko przesunięcia przyległych regałów. Zastosowanie tej technologii sprawia, że pojemność magazynu może zostać powiększona nawet o kilkadziesiąt procent jednocześnie zachowując dotychczasowe koszty.

Kiedy wdrażać regały przejezdne?

Jak już wspomnieliśmy, regały jezdne są zalecane szczególnie do mroźni oraz chłodni. Są też doskonałym rozwiązaniem w niewielkich magazynach, właściciele których z przeróżnych powodów nie mogą podjąć się ich rozbudowy. Regały jezdne nie wymagają zmian w strukturze hali. Dzięki temu ich montaż jest możliwy zarówno w tworzących się właśnie obiektach, jak i w tych już istniejących. Może więc stać się idealnym sposobem na ich modernizację i tym samym na sprawniejsze zagospodarowanie ich metrażu, a także racjonalizację wydatków wynikających z przechowywania towarów.