Proteza czy implanty zębów? Co warto wybrać?

Niegdyś osoby, które z różnych powodów straciły zęby, skazane były na to, żeby używać protez. Nie było to niestety trafione wyjście, bo protezy wymagają pracochłonnej pielęgnacji, zaś ich zakładanie nie będzie bardzo wygodne. Z tego powodu tak sporym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które okazują się dużo bardziej komfortowe, lecz również posiadają wiele innych atutów. Implantologia bowiem umożliwia osiągniecie trwałych rezultatów, do zera ograniczając prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Dobrze zatem napisać kilka słów o tym, jak wygląda zabieg wszczepienia implantów zębów, jakie rodzaje są wykorzystywane przez dentystów implantologów oraz jak znaleźć lekarza, który wykona nam implanty zębowe.

Implanty zębowe – jak wygląda zabieg?

Obecnie implantologia stosuje dwa typy implantów – najpopularniejsze o długości 1 cm i nieco krótsze, czyli 6 milimetrów. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest umieszczany w dziąśle pacjenta, zaś organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia zaś umożliwia znaczne zmniejszenie okresu gojenia – pacjent nie notuje żadnych bólów już po dziewięćdziesięciu dniach. Do tego czasu musi stosować chłodne okłady, zaś od razu po zabiegu – unikać gorących potraw, palenia tytoniu oraz alkoholu. Ważne będzie również wykorzystywanie odpowiednich płukanek, które zmniejszają ból i opuchliznę.

Implanty zębowe – któremu dentyście zaufać?

Implantologia ma duży wpływ na jakość życia pacjentów – z tego powodu bardzo istotne okazuje się to, aby znaleźć właściwego specjalistę. Jak więc ustrzec się przykrych pomyłek i problemów zdrowotnych? Słusznie zrobimy powierzając wykonanie implantów zębowych dentyście ze sporym doświadczeniem oraz pozytywnymi komentarzami poprzednich pacjentów. Jak je wyszukać? Przede wszystkim w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska lekarza z pewnością trafimy na ważne wskazówki.