Projekty wykonawcze i budowlane. Czym jeszcze zajmuje się architekt?

Skorzystaj z porad architekta Kraków

Budowa domu to bez wątpienia najważniejsza rzecz w życiu każdego z nas. Powinniśmy zatem starannie to zaplanować i pamiętać o poradach fachowców. Szczególny wpływ na to, jakie rezultaty dadzą nasze wysiłki, ma niewątpliwie projekt domu. Mamy szansę wprawdzie kupić gotowy projekt, ale by zyskać gwarancję, iż dom będzie taki jak chcieliśmy, warto poprosić o poradę architekta. Z uwagi na to, że wielu z was nie wie, czym naprawdę się para, powinniśmy powiedzieć na ten temat kilka słów.

Czym zajmie się architekt?

To, czy projekt zaspokoi konkretne potrzeby, jest zależne zwłaszcza od wyników spotkania z architektem. Zwracając się do architekta powinniśmy przemyśleć, jakich cech oczekujemy po wznoszonym domu i potrafić opowiedzieć mu o tym. Warto również zaznajomić się z najistotniejszymi przepisami na temat budownictwa – przez to bez problemu się dogadamy z architektem. Nie trzeba jednak się stresować, bo w przypadku problemów mamy prawo liczyć na jego pomoc.

Co jest obowiązkiem architekta?

W pierwszej kolejności architekt przygotuje projekt budowlany. Właśnie ów projekt będzie przeanalizowany przez urzędy przed wydaniem pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Muszą być w nim zawarte rozwiązania, na jakich będzie oparta planowana inwestycja. Projekt wykonawczy posłuży zaś do zatrudnienia firmy budowlanej i będzie niezbędny do odbioru budowy. Zawartość tych projektów ustalają właściwe ustawy.

Kontakt z nami:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]