Projektowanie, skanowanie i drukowanie 3D – kto je wykona?

Pragniesz poznać więcej informacji o drukowaniu 3D? Zajrzyj na cadxpert.pl/drukowanie-3d/.

Wydruki 3D są usługą adresowaną zarówno do osób fizycznych, jak i klientów profesjonalnych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest kierowana przede wszystkim do projektantów CAD, osób zatrudnionych w działach badawczo-rozwojowych i technicznych, inżynierów, konstruktorów, a także przedstawicieli innych sektorów przemysłu. Każda firma bądź osoba, której potrzebny jest model koncepcyjny lub prototyp wykonanego w technologii DMLS, PolyJet, FDM, i SLS,SLA, może złożyć zamówienie na te usługę przy założeniu, iż nie posiada własnego urządzenia do drukowania 3D.

Przemysłowy druk 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – poza asortymentem świadczy także usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D
Poza wymienionymi powyżej usługami CadXpert oferuje też szkolenia (webinary i stacjonarne). Na stronie firmy znajdziemy także strefę wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne materiały zredagowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. Firma CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjny druk 3D małych elementów

Wydruk 3D metodą SLA to pierwsza, innowacyjna metoda wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – nazywana też stereolitografią – bazuje na utwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy promieniem laserowym. Do kogo adresowana jest oferta druku 3D w technologii SLA? Do firm lub osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technika, która zapewnia niespotykaną rozdzielczość druku i druk bardzo wąskich elementów, wyrazistych krawędzi, detali oraz gładkiej powierzchni.

Druk 3D w technologii SLS

Technologia drukowania 3D metodą SLS przebiega na analogicznej zasadzie jak opisana powyżej technika SLA. Także tutaj nakładane są następne powłoki materiału – w tym przypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są najważniejsze zalety tej techniki wydruku 3D? Technologia SLS ma ogromny potencjał produkcyjny. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje precyzję kształtu oraz trwałość chemiczna i mechaniczną.

FDM – wydruk 3D w atrakcyjnej cenie

Najbardziej rozpowszechnioną metodą druku 3D jest FDM – za jej powodzeniem stoi atrakcyjna relacja kosztów do jakości, a także możliwość wykorzystywania materiałów w ogromnej palecie barw. W toku druku w technologii FDM prototyp pokrywa się stopniowo warstwami tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany głównie przy pomocy urządzeń przemysłowych Stratasys i drukarek 3D marki MakerBot. Z tej metody druku korzystają osoby potrzebujące modeli koncepcyjnych lub prototypów.

Kontakt z nami:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]