Problemy z księgowością? Zleć to biuru rachunkowemu

Na http://brabis.pl dowiesz się więcej o ofercie biura rachunkowego Katowice

Dopilnowanie finansów w niewielkich firmach okazuje się często powodem niemałych problemów. Mikrofirmy zazwyczaj nie są w stanie zatrudnić specjalisty na stałe, zaś ich właściciele często nie są gotowi rzetelnie zarządzać finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż mogłoby się to wydawać – wystarczy tylko postawić na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób osiągniemy? Jak zyskać pewność tego, że poziom usług będzie zadowalający?

Co zyskasz dzięki nawiązaniu współpracy z biurem rachunkowym?

Na usługi biura rachunkowego powinniśmy zdecydować się przede wszystkim ze względu na dobro finansów. Jeśli zostawimy finanse przedsiębiorstwa specjalistom, zyskamy gwarancję, iż ewentualne kontrole US nie skończą się wystawieniem grzywien. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pieniędzy i czasu – nie musimy troszczyć się o rachunkowość na własną rękę, ani przyjmować do pracy księgowego na stałe. Warto też napomknąć o komforcie, jaki wiąże się z taką współpracą. W dzisiejszych czasach nie ma już konieczności często jechać osobiście do biura rachunkowego, gdyż mnóstwo spraw można koordynować z opiekunem naszego przedsiębiorstwa za pośrednictwem e-maila.

Co mieć na uwadze przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie warto sugerować się tylko cennikiem porad – dziwnie niskie ceny obsługi zazwyczaj oznaczają jej niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego specjaliści uzyskali wymagane certyfikaty, przykładowo certyfikat księgowego wystawiany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej) czy też certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z zakresu księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wyjazdów firmowych.

Kontakt z nami:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]