Poznaj więcej szczegółów o wywozie mebli Kraków
Większość z nas na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą rzeczy, których wiele lat już nie używamy, a których z różnych przyczyn nie chcemy wyrzucić. Żeby nie zajmowały powierzchni domu, na ogół przestawiamy je na strych, do piwnicy albo do komórki lokatorskiej. Kłopot jednakże w tym, że po wielu latach i te schowki stają się na tyle zapchane, że codzienne korzystanie z nich okazuje się męczarnią. Dopiero to nakłania wielu z nas do przeprowadzenia dogłębnych porządków, będących przesłanką do tego, by uwolnić się od nazbieranych rzeczy. Takie duże sprzątanie nierzadko organizujemy też, kiedy otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie albo kupujemy zaniedbany dom. Trzeba zatem wiedzieć, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak łatwo wywieźć stare meble z piwnicy, poddasza i domu.
Wywóz mebli – poznaj trzy najlepsze rozwiązania
Śmieci takie jak elementy stolarki okiennej, połamane meble, sprzęt RTV i AGD czy zdemontowane panele podłogowe lub ścienne nie powinny zostać wyrzucone do pojemnika przeznaczonego na odpady zmieszane. Jeżeli musimy je wyrzucić, do wyboru mamy trzy rozwiązania. Pierwsze to przewiezienie ich na własną rękę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w skrócie PSZOK-u – wymaga to jednak posiadania odpowiednio przestronnego bagażnika auta lub przyczepy. Drugie to skorzystanie z okresowej zbiórki takich odpadów. Te przeprowadzane są przeważnie co kilka tygodni – do czasu kolejnej zbiórki musimy więc zagospodarować miejsce na przechowanie odpadów znacznych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest trzecie rozwiązanie – zamówienie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odbierze odnajmujący go podmiot. Zatroszczy się on również o legalną utylizację jego zawartości. Podmioty wypożyczające kontenery nierzadko oferują także profesjonalne wsparcie przy opróżnianiu strychu, piwnicy lub całego domu.
Utylizacja mebli – powtórne wykorzystanie surowca
Stare meble, o ile będą przewiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo firmy trudniącej się się utylizacją zawodowo, wcale nie muszą być trafić na składowisko lub zostać spalone. Po rozebraniu ich na elementy podstawowe, a następnie podzieleniu ich według tworzywa, z którego zostały wykonane, mogą zostać ponownie przetworzone i przyczynić się do stworzenia nowych rzeczy. Utylizacja starych mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w większości się one składają, opiera się najczęściej na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które później wykorzystuje się do złożenia kolejnych biurek, stołów albo regałów.
Kontakt z nami:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina
Mob.: +48 501 322 008
E-mail:
[email protected]