Nakazane prawem badania wysokościowe

Jeśli chcesz zamówić badania wysokościowe Bielsko, skieruj się na http://www.testypsychologiczne.com.pl.

Pracą na wysokościach nazywamy pracę wykonywaną na wysokości powyżej 3 metrów ponad podłogą czy gruntem. Dotyczy to zatem robót przede wszystkim budowlanych, ale również pracowników wykonujących roboty remontowo–budowlane, elektryków i przedstawicieli wielu innych branż. Jak wyglądają tego rodzaju badania?

Co sprawdzają badania wysokościowe?

Praca na wysokości, mimo iż według przepisów BHP musi odbywać się z wykorzystaniem właściwych akcesoriów, jest szczególnie niebezpieczna, w związku z tym badania wysokościowe mają wykazać, jeśli ktoś nie może jej wykonywać. Pracy tego typu nie powinny wykonywać osoby mające skłonności do zawrotów głowy, uskarżające się na kłopoty z równowagą bądź mające kłopoty ze wzrokiem. W sferę badań wysokościowych wchodzi więc kompletna diagnostyka z zakresu neurologii, okulistyki i laryngologii (co ma wykryć kłopoty z równowagą i błędnikiem). Badania wykonuje się poddając osobę badaną nieskomplikowanym testom przy zastosowaniu odpowiednich urządzeń. W czasie badań można również wykryć problemy do tej pory niezdiagnozowane, stanowiące zaś poważne przeciwwskazanie do robót na wysokości, ich wykonanie ma więc szczególne znaczenie. Nie należy obawiać się, że niezbędne będzie poświęcenie na te badania wiele czasu, bo istnieje możliwość wykonania wszystkich testów nawet w ciągu jednego dnia.

Badania wysokościowe – jak długo są ważne?

Badania wysokościowe należy zrobić przed rozpoczęciem wykonywania pracy na wysokości, ale nie oznacza to, że wystarczy wykonać je tylko raz. Pamiętając, że w czasie pełnienia obowiązków stan zdrowia może się pogorszyć, a także, iż taki jest obowiązek nakazany przez prawo, badaniom tego rodzaju trzeba poddawać się co dwa-trzy lata. Osoby, które mają więcej niż 50 lat, muszą natomiast przeprowadzać je każdego roku.

Kontakt z nami:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-300 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]