Kontenerowy wywóz odpadów – usługa dla firm i osób prywatnych

Opróżnianie strychu albo piwnicy, remont mieszkania, prace w ogrodzie, przebudowa lub budowa domu – co łączy te, z pozoru kompletnie niezwiązane ze sobą czynności? W trakcie ich trwania pojawiają się znaczne ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Zniszczone meble i sprzęty domowe, gruz budowlany, a także odpady zielone i ziemia muszą być dostarczone do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Co jednakże zrobić, gdy nie możemy przetransportować ich na własną rękę? W takich sytuacjach najlepiej zrobimy decydując się na kontenerowy wywóz śmieci.

Kontenerowy wywóz śmieci – jak to działa?

Wywóz odpadów w specjalnych kontenerach to usługa pozwalająca uniknąć wywożenia odpadów do PSZOK-u. Zajmująca się nim firma usługowa użycza klientowi kontener o objętości dobranej do prowadzonych prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może w okresie wskazanym w umowie napełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, że poniesie konsekwencje przewidziane za ich nieprawidłowe przechowywanie. W określonym w umowie terminie firma odbiera od niego kontener na śmieci wraz z odpadami. To na niej spoczywa teraz obowiązek zadbania o utylizację śmieci zgodnie z przepisami, co jest rozwiązaniem praktycznym i bezproblemowym.

Komu rekomendujemy kontenerowy wywóz odpadów?

Na kontenerowy wywóz odpadów decydują się różni klienci. Z ewidentnych powodów usługi tego rodzaju największym zainteresowaniem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy nierzadko nie mogą zapewnić przewozu śmieci do PSZOK-u. Ze względu na wygodę, wywóz odpadów jest też często zamawiany przez inne firmy. Korzystają z niego m.in. przedsiębiorstwa budowlane, remontowe czy ogrodnicze. Zimą to też najlepszy sposób na przechowywanie i wywiezienie śniegu usuniętego z parkingów, trawników, dróg wewnętrznych czy boisk.