Inspekcje samochodów przed zakupem – zaufaj specjalistom

Nabycie auta na rynku wtórnym na ogół wiąże się z ryzykiem – samochód z „drugiej ręki” jest naturalnie dużo tańszy aniżeli pojazd nabyty prosto z salonu, jednakże może skrywać różnorodne uszkodzenia. Jak znaleźć sprawny samochód i uchronić się przed zawodem?

Kupno samochodu używanego – na co trzeba zwrócić uwagę?

Każdego roku tysiące naszych rodaków postanawia o zakupie samochodu z drugiej ręki, co umożliwia zaoszczędzenie nawet do kilku tysięcy złotych w porównaniu do pojazdów pochodzących od autoryzowanego dealera. Zakupy tego rodzaju bywają pechowe – zdarza się, że faktyczny stan techniczny auta jest zatajony przez sprzedawcę, a skryte wady wychodzą na jaw już po podpisaniu umowy. Jak ustrzec się takich sytuacji i wybrać auto na miarę naszych oczekiwań? Przede wszystkim ważne jest skrupulatne zweryfikowanie pojazdu, między innymi poprzez sprawdzenie historii samochodu. – dzięki niemu możemy dowiedzieć się, kto był posiadaczem samochodu, znaleźć dane o defektach pojazdu, jego przywłaszczeniach, a także potencjalnych kolizjach. Powinno się także sprawdzić stan techniczny samochodu specjalistycznym urządzeniem do diagnostyki – ujawnia to zatajone wady.

Inspekcja auta przed kupnem – co jest badane?

Nie wiesz, na co należy zwrócić uwagę przy kupnie używanego auta? A może nie dysponujesz możliwościami samodzielnego sprawdzania kondycji samochodu? W ustrzeżeniu się niemiłego zaskoczenia pomoże rzeczowa inspekcja auta, którą zrealizują wyspecjalizowane firmy. Podmioty tego typu mają w dyspozycji specjalistyczne urządzenia do diagnostyki, które stosują między innymi do analizy grubości lakieru. Inspektorzy firmy przyjeżdżają do punktu, w którym zaparkowany jest auto, sczytują VIN, sprawdzają, czy pojazd nie był skradziony, a po przeprowadzonych oględzinach przygotowują dokumentację fotograficzną oraz pełny protokół odnośnie kondycji auta.