Implantologia – rozwiąże problem z brakiem nawet jednego zęba

Implanty zębowe to najlepszy sposób na zastąpienie straconego korzenia. To świetne rozwiązanie dla osób, które utraciły kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzebują pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębów jednakowo dobrze sprawdzają się także w wypadku dużych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Są one dużo bardziej komfortowe od protez, a o ile właściwie o nie zadbamy, bez większych problemów możemy cieszyć się nimi przez kilkadziesiąt lat. Tak duża trwałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa surowców, których używa się do ich produkcji. Z jakich materiałów wykonuje się nowoczesne implanty zębów?

Implanty zębowe – materiały

Na wstępie warto nadmienić, że implant zęba to wyłącznie ten fragment, którą wszczepia się w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Widoczny element to tzw. korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – materiału, który charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Jego ogromnym atutem jest też to, iż nie reaguje z żadną substancją ani nie koroduje – jego używanie jest zatem w 100% bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo wykonanym zabiegu i zachowaniu higieny, wytrzyma kilkanaście lat.

Z czego wytwarza się korony implantów zębowych?

Spektrum tworzyw, z których wytwarza się korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębów z koroną porcelanową, która do złudzenia przypomina prawdziwy ząb, a ponadto nie wywołuje uczulenia. Implantologia oferuje też stosunkowo niedrogie korony metalowe z porcelanową powłoką podnoszącą ich walory wizualne i dodatkowo zapobiegającą alergiom. Ostateczna budżetowa opcja, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z uwagi na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one montowane przede wszystkim w miejsce zębów tylnych.