Atak na WordPress – komu powierzyć usuwanie malware i wirusów WP?

Dowiedz się, kto oferuje usuwanie wirusów ze strony www.

WordPress stał się w minionych latach tak modnym systemem zarządzania treścią, iż ilość sklepów i stron internetowych działających z jego zastosowaniem liczy się w tej chwili w setkach milionów. Powszechność stosowania tego CMS-a powoduje, iż strony wykonane na WordPressie są ulubionym celem ataków hakerów. W sytuacji zainfekowania strony malware, konieczne jest czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Komu powierzyć usuwanie infekcji z WordPressa?

Nie dajesz rady zalogować się na witrynę? Teksty zmieniły się bez Twojej ingerencji? Na stronie pojawiły się linki do nieznanych Ci portali? A może ze witryny internetowej wysyłane są wiadomości-śmieci? To raptem parę z potencjalnych oznak alarmujących o zawirusowaniu strony. W takiej sytuacji wymagane jest błyskawiczne działanie, aby znaleźć powód infekcji, a w konsekwencji przywrócić stronę do należytego funkcjonowania. Usuwanie infekcji z WordPressa zwykle przekracza wiedzę ludzi, którzy na co dzień zajmują się wyłącznie tworzeniem sklepów i stron na tym CMS-ie, toteż czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek czy też po atakach cyberprzestępców warto zlecić specjalistom od tego rodzaju zadań.

Jak przebiega usuwanie infekcji ze strony internetowej?

Profesjonaliści podejmujący się usuwania infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie w obrębie swoich operacji naprawczych prowadzą kompleksowe sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Analizują kod zastosowanych na stronie wtyczek i szablonów, jak również pliki wp-config i htaccess. W trakcie naprawy zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie konieczne zabezpieczenia, obniżające zagrożenie ponownej ataków. Jeżeli długotrwałe zainfekowanie było powodem włączenia strony do spisu zagrożeń (na przykład w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z WordPressa fachowcy mogą podjąć również wymagane działania w celu skreślenia jej z takich “czarnych list”. Regularne uaktualnianie CMS-a oraz stosowanych na stronie internetowej wtyczek jest niezwykle ważne, ponieważ odwrócenie wszystkich następstw ataku hakerskiego nie jest gwarancją, iż taki kazus nie przydarzy się w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]